Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Edycja: Kolejowa "721-ka" w remoncie

 10 dodane: 20:32, 15/03/11

tagi:przejazdkolejremont

Od wczoraj trwa remont kolejowego odcinka wzdłuż ulic Przy Torze i Smętnej. Roboty trwają 24 godziny na dobę. Obok robotników pracuje tutaj również wielka maszyna – „Oczyszczarka Podsypki”. Czy w nocy nie będzie za głośno? – zastanawiają się okoliczni mieszkańcy.

Edycja: Kolejowa
Edycja: Kolejowa "721-ka" w remoncie
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 10

Remont ten nie ma żadnego związku z modernizacją trasy kolejowej E65 Gdynia-Warszawa-Wiedeń-Rijeka, o której (z oruńskiej perspektywy) pisaliśmy kilka dni temu.
- W tym przypadku za wszystkie prace odpowiada już inna struktura PKP. Modernizacja trasy kolejowej E65 na odcinku Gdańsk Lipce – Gdańsk Główny rozpoczyna się, tak jak mówiłem wcześniej, 1 czerwca – wyjaśnia Irenuesz Krzywicki, kierownik kontraktu LCS Gdańsk.

Znacznie wcześniej, bo już wczoraj (14 marca), ruszył remont linii kolejowej 721.
- Tor służy pociągom towarowym. Umożliwia on zjazd z linii Szczecin – Warszawa na linię, która prowadzi do Portu Północnego. Szczególnie jego odcinek od stacji Gdańsk Południe do posterunku Motława Most był w bardzo złym stanie technicznym. Stąd decyzja o remoncie – wyjaśnia Leszek Lewiński, zastępca dyrektora ds. technicznych Zakładu Polskich Linii Kolejowych w Gdyni.

„721-ka” przebiega również przez Orunię: na wysokości ulicy Głuchej „odbija” od torów dalekobieżnych, przecina ulicę Równą i dalej kieruje się w stronę Olszynki.  Od wczoraj w okolicy ulic Głuchej i Smętnej, a także przy przejeździe na ulicy Przy Torze trwają już pierwsze prace remontowe linii kolejowej.
- Celem robót jest odtworzenie podtorza – wymieniane będą szyny, podkład i podsypki. Nie obejdzie się również bez prac melioracyjno-drenarskich: po obu stronach torów wykopane zostaną rowy boczne.  Nowej nawierzchni doczekają się przejazdy kolejowe przy ulicy Równej i Przy Torze – informuje Lewiński.

Tor został już zamknięty dla ruchu. Prace trwają tutaj dzień i noc. Co kilka godzin zmieniają się ekipy remontowe. Bez przerw pracuje za to wielka maszyna – fachowcy nazywają ją „Oczyszczarka Podsypki”.
- Wybiera ona specjalnym łańcuchem kamień spod torów, który służy za podsypkę – tłumaczy Lewiński.

Okoliczni mieszkańcy zastanawiają się jednak, czy maszyna nie będzie w nocy za bardzo hałasować.
- Mieszkam tuż obok torów. Robotnicy mi nie przeszkadzają, niech pracują w nocy. Ale ta maszyna? Mam nadzieję, że nie będzie hałasu. No i zbyt dużych drgań – mówi pani Stanisława z ulicy Smętnej.

- Każda maszyna trochę hałasuje. Ale czy na tyle, aby stanowić uciążliwość dla mieszkańców? O to trzeba zapytać wykonawcę robót – mówi Lewiński.

Wykonawcą jest Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe. Firmę ma swoją siedzibę przy ulicy Sandomierskiej. Niestety jedyna uprawniona do kontaktu z mediami osoba - prezes PPMT pozostawał dzisiaj dla nas nieuchwytny.

Obecnie remontowany przejazd w ciągu ul. Przy Torze został całkowicie wyłączony z ruchu. Objazd wyznaczono ulicami Głuchą, Równą i Smętną.

Remont przejazdu w ciągu ul. Równej rozpocznie się 15 kwietnia i potrwa trzy dni.

Edycja - 22.3.2011: Na naszą pocztę redakcyjną wpłynęło od PPMT (podpisane przez Leszka Linkera, dyrektora ds. Techniczno-Produkcyjnych) pismo z prośbą o zamieszczenie powyższej informacji:

"W nawiązaniu do artykułu pt. „Kolejowa 721-ka w remoncie”  z dn. 15.03.2011r. umieszczonym na portalu społecznościowym MojaOrunia.pl, Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe SP. z o.o., z siedzibą w Gdańsku uprzejmie informuje, że jako wykonawca robót kolejowych wzdłuż ulic Przy Torze i Smętnej w Gdańsku używa maszyn oraz sprzętu specjalistycznego niezbędnego przy tego typu pracach. Mając na względzie terminowość wykonania prac oraz maksymalnie skrócenie czasu modernizacji, roboty odbywają się 24 godziny na dobę. Dokładamy starań aby harmonogram prac maszyn z największym natężeniem hałasu oraz drgań ustalony był na godziny dzienne.

Informujemy, że dnia 15 marca br. w godzinach przedpołudniowych Prezes Zarządu Pomorskiego Przedsiębiorstwa Mechaniczno-Torowego w Gdańsku był poza siedzibą Spółki, stąd informacja przekazana dziennikarzowi Państwa portalu o niedostępności Prezesa w momencie połączenia telefonicznego. Kolejne próby rozmowy z Prezesem naszej Spółki w dniu 15 marca br. z Państwa strony nie nastąpiły, nad czym ubolewamy."

 

 

 

Edycja: Kolejowa "721-ka" w remoncie

Edycja:...

Edycja: Kolejowa "721-ka" w remoncie

Edycja:...

Edycja: Kolejowa "721-ka" w remoncie

Edycja:...

Edycja: Kolejowa "721-ka" w remoncie

Edycja:...

Edycja: Kolejowa "721-ka" w remoncie

Edycja:...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (10)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.77.68.*

20:59, 08/04/11

widziałam właśnie dzisiaj jak "robotnicy" pracują 24h na dobę ... a szczególnie w nocy gdzie nawet ich nie widać ... słyszałam też że przejścia dla ludzi gdzie zawsze było to go podobno nie będzie ... do tej ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.74.255.*

18:29, 28/03/11

tylko żeby nie było jak z równą po robotach przy drodze ta wygląda jak ser i każdy to ma w d...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.74.255.*

18:27, 28/03/11

dom który stoi przy przejezdzie codziennie na drodze stoją pahołki które utrudniają dojazd o tym można pomyśleć i je przestawić

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.74.255.*

18:25, 28/03/11

dlaczego karają pieszych głównie idących z dziećmi do szkoły skoro nie stoi znak zakzujący przejścia przez tory a tak wogóle to dzieci mają fruwać. W straży miejskiej pracują dziwni ludzie .

zgloś naruszenie
awatar

gosc

188.33.213.*

14:13, 20/03/11

Pani Stanisławie ze smętnej wszystko przeszkadza

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

62.61.52.*

18:03, 18/03/11

Zastanawiam się czy ze względu na bliskość zabudowań nie powinny być zamontowane ekrany akustyczne. Jeśli tak to gdzie się udać żeby to zrobili i czy może już ktoś zajmował się tą sprawą ?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

82.160.240.*

11:56, 18/03/11

Jest hałas. Maszyna zrobi swoje i będzie cisza. Maszyna posuwa się do przodu, hałas się przemieszcza a roboty nie będą trwały wiecznie. Zawsze jest coś za coś. Nawet tłuczenie schabowego jest głośne i słychać ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.74.87.*

01:52, 18/03/11

A ja powiem tak odkąd zaczęły się ro boty, to hałas pracującej maszyny słychać na Żuławskiej 5 i to około 05:00 rano.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.54.*

18:14, 16/03/11

:-)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

17:12, 16/03/11

A już niedługo intercity na Olszynkę

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA