Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 13/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kawa i ciastko w Parku Oruńskim. W weekendy wypatrujcie kawiarni na kółkach

 1 dodane: 15:42, 25/06/18

tagi:

Można tu kupić kawałek sernika, zjeść minipizzę, albo napić się kawy lub lemoniady - w weekendy w Parku Oruńskim funkcjonuje specjalne stoisko. Obsługuje go młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych, także z Oruni. Dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na społeczny cel.

 Kawa i ciastko w Parku Oruńskim. W weekendy wypatrujcie kawiarni na kółkach
Kawa i ciastko w Parku Oruńskim. W weekendy
Fot. mat prasowe GFIS

Fotografia 1 z 1

W sobotę i niedzielę stoisko jest czynne w godzinach od 10 do 18. Mobilny skuter, przerobiony na niewielką kawiarnię na kółkach, będzie pojawiał się w wakacje w Parku Oruńskim (w okolicach fontanny). Jeżeli pogoda dopisze, stoisko będzie funkcjonować też we wrześniu, a może nawet w październiku.

Pomysłodawcą jest tutaj Fundacja Gdańska, która udostępniła Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej specjalnie przystosowany skuter-kawiarnię. GFIS prowadzi na Oruni kuźnię przy ulicy Gościnnej, a kawiarnia na kółkach to niejako przedłużenie oferty oruńskiej kawiarni.

W dni powszednie oruńską kawiarnię na kółkach można spotkać w różnych punktach Gdańska, ale weekendy należą już do Parku Oruńskiego. Na niewielkim stoisku można zamówić m.in. kawę, lemoniadę, sernik, czy minipizzę.

- Zainteresowanie jest bardzo duże. Klienci są zachwyceni, że wreszcie w Parku można napić się kawy, czy zjeść coś słodkiego. W pierwszy weekend, kiedy staliśmy w Parku Oruńskim zarobiliśmy ponad 4 tysiące złotych - mówi nam Małgorzata Gojło z Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej.

Co ważne, pieniądze trafiają na ważny cel. Kawiarnię na kółkach obsługuje młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych, a pieniądze pozwalają finansować ich staże.

Galeria artykułu

 Kawa i ciastko w Parku Oruńskim. W weekendy wypatrujcie kawiarni na kółkach

Kawa i ciastko...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

153.19.102.*

09:35, 19/07/18

Brawo!!! Młodzi ludzie pracują a spacerowicze korzystają. Jeszcze dużo fajnych rzeczy mogą robić młodzi ludzie. Warto pomyśleć o stałym punkcie na sprzedaż ciast, kaw i lodów w parku. Fajnie by było by był to ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

07:16, 27/06/18

KAWIARNIA to chyba za dużo powiedziane - punkt sprzedaży kawy i ciastek.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.255.*

19:19, 26/06/18

Tylko śmieci niech NARÓD wyrzuca do koszy a nie pod ławki!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.36.*

19:57, 25/06/18

SUPER!!!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA