Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 12/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Prawoskręt z Dworcowej już przejezdny. Gdzie jeszcze przydałaby się interwencja drogowców?

 1 dodane: 16:13, 29/06/18

tagi:

Ta długo wyczekiwana inwestycja kosztowała 90 tys. zł. Wyjazd z Dworcowej w Trakt św. Wojciecha już nie korkuje się tak jak kiedyś. Gdyby nie aktywność mieszkańców, miasto mogłoby nigdy nie zrealizować takiego przedsięwzięcia.

Prawoskręt z Dworcowej już przejezdny. Gdzie jeszcze przydałaby się interwencja drogowców?
Prawoskręt z Dworcowej już przejezdny. Gdzie
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Budowa prawoskrętu z Dworcowej w Trakt św. Wojciecha ruszyła kilka tygodni temu. Inwestycja ta obejmowała również przebudowę okolicznych chodników i krawężników.

Na budowę prawoskrętu czekało wielu kierowców, bo wyjazd był tutaj zbyt wąski i niekiedy tworzył się korek. Teraz sytuacja uległa poprawie.

Warto dodać, że inwestycja ta to efekt budżetu obywatelskiego. Projekt złożyła szefowa tutejszej rady dzielnicy, Agnieszka Bartków. Wniosek zdobył odpowiednią liczbę głosów w budżecie obywatelskim i miasto musiało prawoskręt wybudować.

Dwa pytania do naszych czytelników: 1) gdzie jeszcze na Oruni, Lipcach, w Św. Wojciechu przydałaby się "drobna" (taka do 100 tys. zł) inwestycja drogowa? 2) czy ktoś z państwa zamierza złożyć do tegorocznego budżetu obywatelskiego projekt takiej inwestycji?

Czekamy na państwa komentarze.

Galeria artykułu

Prawoskręt z Dworcowej już przejezdny. Gdzie jeszcze przydałaby się interwencja drogowców?

Prawoskręt z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.67.28.*

11:36, 02/07/18

lewoskręt z Nowin w stronę Gdańska do momentu wprowadzenia tymczasowego rozwiązania dla autobusów 189 bardzo niebezpieczny. To rozwiązanie powinno pozostać na stałe- poprawi się znacznie bezpieczeństwo a ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

11:10, 02/07/18

Jeżeli dłuższy czas są zamknięte szlabany na Dworcowej, to bardzo trudno wyjechać z Żuławskiej na Smętną i odwrotnie. Po likwidacji przejazdu problem pewnie zniknie.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.248.*

19:31, 30/06/18

Zakaz lewoskrętu z Malomiejskiej na Zamiejska. CZęsto są tam kolizje.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.73.166.*

22:23, 29/06/18

Pasy lub spowalniacze przydalyby sie przed wyjazdem z ul Ubocze przy Br.Alberta wyjazd jest tutaj niebezpiecznynawet z uwagi ze poruszaja sie utaj ludzie niepelnosrawni jak rowniez dojscie do szkoly.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.254.163.*

21:06, 29/06/18

Progi spowalniające na Żuławskiej, na jej prostym odcinku na wysokosci nr 50 i 29. Kilkukrotne wizyty w zdiz nie przyniosły skutku a to co sie dzieje tam rano i po poludniu to masakra a niby strefa 30.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA