Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 10/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

A jednak można! Po naszym tekście urzędnicy zmieniają zdanie ws. chodnika z Gościnnej

 1 dodane: 11:55, 10/07/18

tagi:

Kilka dni temu opisaliśmy fuszerkę, na którą pozwolili urzędnicy podczas budowy chodnika, łączącego ulicę Gościnną z tunelem na ulicy Junackiej. Tekst wywołał wiele komentarzy na Facebooku, głos zabrał też wiceprezydent Grzelak. Dziś DRMG potwierdza, że wykonawca w ciągu dwóch tygodni ma z powrotem położyć tutaj płyty chodnikowe.

A jednak można! Po naszym tekście urzędnicy zmieniają zdanie ws. chodnika z Gościnnej
A jednak można! Po naszym tekście urzędnicy
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Artykuł, o którym mowa, mozna znaleźć TUTAJ. Mówiąc kolokwialnie, ochrzaniliśmy w nim urzędników, bo ta inwestycja na ulicy Gościnnej po prostu została zrobiona źle. A na domiar złego nie była konsultowana z autorką projektu Agnieszką Bartków, która jest szefową Rady Dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce".

Na Facebooku pojawiło się sporo komentarzy, w większości czytelnicy krytykowali tutaj urzędników. Poprosiliśmy prezydenta Adamowicza, by on lub ktoś z jego ludzi ustosunkował się do zarzutów. Wczoraj odpowiedział nam wiceprezydent Piotr Grzelak, który w imieniu miasta posypał głowę popiołem.

Wiceprezydent napisał: "Nawierzchnia, która została położona przez wykonawcę była uzgodniona przez miejskie służby z uwagi na jej przepuszczalność i względy retencyjne. Oczywiście źle się stało, że temat nie został omówiony z wnioskodawcą. Ostateczny kształt inwestycji też oczywiście pozostawia wiele do życzenia. Po rozmowie wykonawca zadeklarował, że w ciągu dwóch tygodni położy nową nawierzchnię na własny koszt. Wcześniej zostanie to uzgodnione z wnioskodawcą".

Okazuje się, że wykonawca położy tutaj płyty chodnikowe, a nie jak wcześniej ustalono (bez wiedzy Bartków) tzw. warstwę żywiczną.

Informację potwierdza w rozmowie z nami Agnieszka Zakrzacka, rzecznik Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Taka decyzja został podjęta z uwagi na wnioski mieszkańców, dotyczących przywrócenia płyt chodnikowych. Wykonawca dokona tego na własny koszt. Musi to zrobić w ciągu dwóch tygodni.

Wygląda na to, że w lipcu chodnik na Gościnnej wreszcie będzie gotowy. Bartków nie ukrywa radości. - Bardzo dziękuję wszystkim. Cieszę się, że miasto wycofało się ze złego pomysłu.

Artykuł powstał w ramach projektu "MojaOrunia.pl 2018 - portal oruniaków"
Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego, ze środków Miasta Gdańska

Galeria artykułu

A jednak można! Po naszym tekście urzędnicy zmieniają zdanie ws. chodnika z Gościnnej

A jednak można!...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

87.207.216.*

18:58, 10/07/18

Chyba wybory coraz bliżej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.68.74.*

16:23, 10/07/18

Kto może ten może.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA