Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Dwa remonty w ciągu kilku miesięcy. Chodnik na ulicy Gościnnej już gotowy

 1 dodane: 15:00, 18/07/18

tagi:

- Nareszcie, normalność wróciła - komentuje Agnieszka Bartków, szefowa oruńskiej rady dzielnicy, autorka zwycięskiego wniosku do budżetu obywatelskiego ws. budowy chodnika, łączącego ulicę Gościnną z tunelem przy Junackiej.

Dwa remonty w ciągu kilku miesięcy. Chodnik na ulicy Gościnnej już gotowy
Dwa remonty w ciągu kilku miesięcy. Chodnik na
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O fuszerce, na którą pozwolili urzędnicy pisaliśmy TUTAJ. Przypomnijmy, chodziło o budowę chodnika przy ulicy Gościnnej. Inwestycja została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego, ale miasto nie konsultowało ostatecznych rozwiązań z autorką wniosku, szefową oruńskiej rady dzielnicy Agnieszką Bartków.

W rezultacie chodnik został zbudowany, ale nie z materiałów, które pierwotnie miały się tutaj pojawić. Chodnik powstał w listopadzie zeszłego roku, ale już kilka miesięcy później wykonawca rozbierał jego fragment i zastępował go innym materiałem. Przeciwko temu protestowała Bartków, ale bez skutku.

 

Dopiero po naszym tekście urzędnicy posyspali głowę popiołem i obiecali, że fragment chodnika na Gościnnej zostanie ponownie rozebrany, a w miejsce warstwy żywicznej pojawią się z powrotem płyty chodnikowe.

Urzędnicy dotrzymali słowa. Chodnik jest już gotowy. - Nareszcie, normalność wróciła - nie ukrywa radości Bartków.

Galeria artykułu

Dwa remonty w ciągu kilku miesięcy. Chodnik na ulicy Gościnnej już gotowy

Dwa remonty w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA