Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Jutro kolejny wspólny spacer na Oruni. Przewodniczka opowie o Parku Oruńskim

 1 dodane: 14:16, 20/07/18

tagi:

Takie spacery urządzane są na Oruni dwa razy w tygodniu, we wtorki i w soboty. Dzięki takim spotkaniom można lepiej poznać historię dzielnicy. Za projekt odpowiada Instytut Kultury Miejskiej. Spacery odbywać się będą przez całe wakacje.

Jutro kolejny wspólny spacer na Oruni. Przewodniczka opowie o Parku Oruńskim
Jutro kolejny wspólny spacer na Oruni.
Fot. Zbyszek Petrak

Fotografia 1 z 1

W najbliższą sobotę, 21 lipca, alternatywny spacer po Oruni poprowadzi Lokalna Przewodniczka Anna Wesołowska-Owczarska. Zbiórka pod kuźnią o godzinie 12.

Trasa spaceru obejmie ulicę Gościnną, ale przede wszystkim tereny Parku Oruńskiego. Przewodniczka opowie o tym wyjątkowym zieleńcu i z pewnością można spodziewać się przynajmniej kilku ciekawostek.

Jutrzejsze spotkanie organizowane jest w ramach akcji Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki na Oruni. Projekt, którego organizotorem jest IKM cieszy się zainteresowaniem. Co ważne, nie jest to jednorazowa akcja.

W każdą sobotę (start o godzinie 12) i w każdy wtorek (start o godzinie 17:30) odbywają się spacery po różnych częściach Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha, a przewodnicy opowiadają o historii dzielnicy.

Wstęp na wszystkie spacery jest oczywiście wolny.

Jakie będą następne miejsca i tematy spacerów? Anna Abakanowicz ze Stacji Orunia zachęca do śledzenia facebookowego profilu Historie po Oruńsku, gdzie z odpowiednim wyprzedzeniem publikowane są informacje na temat wszystkich spacerów.

Artykuł powstał w ramach projektu "MojaOrunia.pl 2018 - portal oruniaków"
Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego, ze środków Miasta Gdańska

Galeria artykułu

Jutro kolejny wspólny spacer na Oruni. Przewodniczka opowie o Parku Oruńskim

Jutro kolejny...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

37.47.237.*

10:50, 24/07/18

Aleksandra Abakanowicz a nie Anna

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA