Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

3 sierpnia uroczyste otwarcie Zbiornika "Stara Orunia"

 1 dodane: 13:33, 23/07/18

tagi:

W piątek (3 sierpnia) o godzinie 11 gdańskie władze uroczyście otworzą wyremontowany zbironik "Stara Orunia". Niedługo później zostanie on otwarty dla zwiedzających. Jak się dowiedzieliśmy, będą tutaj obowiązywały zapisy, a wejść do podziemnego zabytku będzie można tylko z przewodnikami.

3 sierpnia uroczyste otwarcie Zbiornika
3 sierpnia uroczyste otwarcie Zbiornika "Stara
Fot. gdansk.pl/Grzegorz Mehring

Fotografia 1 z 1

Przedstawiciele Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej poinformowali nas dzisiaj, że 3 sierpnia o godzinie 11 nastąpi otwarcie zbiornika "Stara Orunia". Weźmie w nim udział najprawdopodobniej wiceprezydent Piotr Grzelak.

Co ważne, podziemny zabytek zostanie otwarty dla zwiedzających niedługo później. Być może nawet już 6 sierpnia, ale jak się dzisiaj dowiedzieliśmy, ta data jeszcze nie jest przesądzona. Nawet jeżeli będzie tutaj jakieś opóźnienie, to nie należy spodziewać się, że będzie ono trwało dłużej.

Zbiornik "Stara Orunia" ma być otwarty dla zwiedzających od 1 maja do 31 sierpnia każdego roku. W pozostałych miesiącach zabytek będzie zamknięty, a to dlatego, że na zimę do zbiornika przylatują nietoperze. Opuszczają go dopiero na wiosnę.

W tym roku zbiornik będzie otwarty przez niecały miesiąc.

Nie wiadomo jeszcze, ile będzie kosztował bilet wstępu. Wiadomo natomiast, że będą tutaj obowiązywały zapisy (więcej szczegółów wkrótce) i że zbiornik w asyście przewodnika będą mogły zwiedzać grupy po 30 osób każda.

Zbiornik "Stara Orunia" leży w rejonie ulicy Nowiny. Z tej ulicy skręcamy w ulicę Kampinoską. Idziemy pod górę kilkaset metrów. Z ulicy skręcamy w prawo na nieasfaltową drogę. Kierujemy się w stronę Parku Oruńskiego. Po chwili natkniemy się na wzniesienie – to właśnie tutaj jest zamknięte obecnie wejście do Rezerwuaru Stara Orunia.

Do Zbiornika będzie można dostać się od strony ulicy Nowiny, i od strony Parku Oruńskiego. Miasto wybudowało tutaj kilkusetmetrową, szutrową drogę, którą od ulicy Nowiny będzie można dojść do zabytku. Jej wlot z ulicy Nowiny położony jest nieopodal małego sklepu spożywczego.

Artykuł powstał w ramach projektu "MojaOrunia.pl 2018 - portal oruniaków"
Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego, ze środków Miasta Gdańska

Galeria artykułu

3 sierpnia uroczyste otwarcie Zbiornika "Stara Orunia"

3 sierpnia...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

77.253.20.*

22:24, 30/07/18

Włodarze otwierają osobno a plebs osobno...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.95.235.*

01:15, 29/07/18

spodziewam sie jakies porzaddnej relacji z OTWARCIA ZBIORNIKA a nie improwizacji i starych juz publikowanych 1 szt.zdjec...zblizaja sie wybory wiec stara monokratura gdaska po nraz ostatni cos otwierac bedzie...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA