Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 13/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Ulewa sparaliżowała Gdańsk. Woda podtopiła też fragmenty Oruni

 3 dodane: 17:56, 01/08/18

tagi:

Gwałtowna ulewa rozpoczęła się około godziny 16 i trwała kilkadziesiąt minut. Zalane jest centrum Gdańska, rejony Wrzeszcza, ale "dostało się" także Oruni.

Ulewa sparaliżowała Gdańsk. Woda podtopiła też fragmenty Oruni
Ulewa sparaliżowała Gdańsk. Woda podtopiła też
Fot. materiały udostępnione przez Iwonę Uszacką

Fotografia 1 z 3

Niniejsze zdjęcia z ulicy Podmiejskiej udostępniła nam czytelniczka portalu MojaOrunia.pl, Iwona Uszacka.

Godzina 18:00 Komunikat miejskiego Sztabu Kryzysowego w Gdańsku

"W ciągu ostatnich kilkudziesięciu minut na terenie Gdańska wystąpiły nawalne opady deszczu w obszarze Chełm, Dolne Miasto, Zabornia, Lipce Zarejestrowana wysokość opadu na Chełmie 52 mm, Lipce -Trakt św Wojciecha 28 mm, Zabornia 30mm, Śródmieście Góra Gradowa 40, Dolne Miasto 29. Sytuacja na zbiornikach retencyjnych jest bezpieczna. Są trudności w przejeździe ulicami gdzie wystąpiły największe opady deszczu min. na Kartuskiej, 3 Maja, Nowe Ogrody, wiadukt pod Okopową, wiadukt na Chełmie, przejazd pod wiaduktem przy ul. Białej. Drzewo uszkodziło trakcję tramwajową na ul. Kartuskiej, uszkodzony został odcinek sieci Łostowice-Świętokrzyska nie kursują linie tramwajowe 6,10,12. Prowadzona jest autobusowa komunikacja zastępcza. Autobusy nie kursują na odcinku od 3 Maja do Powstańców Warszawskich. Straż Pożarna usuwa powalone drzewa i konary drzew. Służby miejskie usuwają skutki nawalnych deszczów. Prosimy o stosowanie się do poleceń służb".

Artykuł powstał w ramach projektu "MojaOrunia.pl 2018 - portal oruniaków"
Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego, ze środków Miasta Gdańska

Galeria artykułu

Ulewa sparaliżowała Gdańsk. Woda podtopiła też fragmenty Oruni

Ulewa...

Ulewa sparaliżowała Gdańsk. Woda podtopiła też fragmenty Oruni

Ulewa...

Ulewa sparaliżowała Gdańsk. Woda podtopiła też fragmenty Oruni

Ulewa...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

00:18, 02/08/18

zawsze tak bedzie na tarasach Grnej Orunii ze takie ruczaje beda sie tworzyc w trakcie padania deszczu!!!jesli sie nie zrobi odbioru wody innymi kanalizami w dpl kanalu radunii...jakos woda nie plunie w gore ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA