Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 24/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Można już zapisać się na zwiedzanie zbiornika „Stara Orunia”. Są jeszcze wolne miejsca

 1 dodane: 13:14, 10/08/18

tagi:

Od jutra (11 sierpnia) będzie można już zwiedzać wyremontowany niedawno XIX-wieczny zabytek, zbiornik „Stara Orunia”. W 2018 roku wejścia są bezpłatne. Najpierw jednak trzeba zapisać się na podanej stronie GIWK. Wciąż są jeszcze wolne miejsca.

Można już zapisać się na zwiedzanie zbiornika „Stara Orunia”. Są jeszcze wolne miejsca
Można już zapisać się na zwiedzanie zbiornika
Fot. Jacek Gulczewski

Fotografia 1 z 1

O oficjalnym otwarciu Zbiornika „Stara Orunia” pisaliśmy kilka dni temu.

Dzisiaj urzędnicy informują, że można już zapisać się na zwiedzanie położonego w rejonie ulicy Nowiny i Parku Oruńskiego zbiornika.

- Zbiornik czynny jest od 11 do 31 sierpnia włącznie, od poniedziałku do niedzieli (z wyłączeniem środy); w godzinach 10:00-17:00 (wejścia o pełnych godzinach, ostatnie o godz. 16:00). Liczba osób w grupie jest ograniczona do 30 – informują urzędnicy.

Ze względu na nietoperze, które przylatują tutaj na zimę, Zbiornik będzie otwarty w każdym roku od maja do sierpnia włącznie. W tym roku więc zwiedzanie podziemi odbywać się będzie od 11 do 31 sierpnia. Później do końca roku zbiornik zostanie już zamknięty. W sierpniu tego roku zwiedzanie Zbiornika jest bezpłatne.

- Osoby zainteresowane wizytą w zbiorniku muszą się zapisać. Wystarczy wypełnić formularz elektroniczny, który znajduje się na stronie internetowej - przypominają urzędnicy.

Link do strony, gdzie można się zapisać znajdziesz TUTAJ.

Jak widać na podanej wyżej stronie, są jeszcze wolne miejsca.

Przedstawiciele Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej przypominają jeszcze o jednej rzeczy. - Ze względu na niską temperaturę panującą w zbiorniku, która wynosi ok. 10°C oraz wilgotność należy zabrać okrycie wierzchnie. Wzdłuż zbiornika zainstalowane są specjalne pomosty, po których poruszają się osoby zwiedzające, dlatego wskazane jest wygodne obuwie.

Artykuł powstał w ramach projektu "MojaOrunia.pl 2018 - portal oruniaków"
Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego, ze środków Miasta Gdańska

Galeria artykułu

Można już zapisać się na zwiedzanie zbiornika „Stara Orunia”. Są jeszcze wolne miejsca

Można już...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.144.80.*

12:36, 20/08/18

hej. co z wejściem od strony Parku, wejdzie się na gór.e , a tu niespodzianka napis"" TEREN PRYWATNY" który jest pod prądem

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.6.*

09:13, 16/08/18

A w Parku Oruńskim na tablicach informacyjnych wciąż informują że otwarcie wkrótce, może ktoś to poprawi.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA