Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Budowa tunelu na ukończeniu. Od soboty ulica Wilanowska będzie już przejezdna dla samochodów

 1 dodane: 16:26, 30/08/18

tagi:

Zamknięty od czerwca fragment ulicy Wilanowskiej zostanie ponownie otwarty 1 września. Pod nim przebiega wybudowany tunel, który łączy obie strony Jaru Wilanowskiego.

Budowa tunelu na ukończeniu. Od soboty ulica Wilanowska będzie już przejezdna dla samochodów
Budowa tunelu na ukończeniu. Od soboty ulica
Fot. mat DRMG

Fotografia 1 z 1

W połowie czerwca zamknięto spory odcinek ulicy Wilanowskiej, by zbudować pod nią tunel. Z fragmentu ulicy Wilanowskiej najpierw został zerwany asfalt, a później "zniknęła" cała ulica.

Teraz budowa tunelu jest już na ukończeniu, a ulica wygląda jak nowa.

Jak informują urzędnicy, od 1 września od godziny 12 ulica Wilanowska będzie ponownie przejezdna dla samochodów i autobusów. Będzie więc już można przejechać od strony ulicy Rogalińskiej w kierunku ulicy Łostowickiej, i odwrotnie.

Ulica Wilanowska to ważne połączenie dla mieszkańców południowego Gdańska. Gdy w czerwcu została zamknięta, od razu potworzyły się większe korki na równoległej do niej alei Havla.

Jar Wilanowski to kilkuhektarowa zielona przestrzeń na pograniczu Chełmu i Ujeściska, która dawniej wykorzystywana była jako wojskowy poligon. Ten wielki zieleniec przecina ulica Wilanowska.

Artykuł powstał w ramach projektu "MojaOrunia.pl 2018 - portal oruniaków"
Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego, ze środków Miasta Gdańska

Galeria artykułu

Budowa tunelu na ukończeniu. Od soboty ulica Wilanowska będzie już przejezdna dla samochodów

Budowa tunelu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

02:55, 11/09/18

tunel zbudowany..ul.Jarowa przejezdna..A918 NADAL KURSUJE !!! A MIAL BYC NA CZAS PRZEKOU..ZAPOMNIANO O POWROCIE A262 118

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA