Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 10/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Dłużnicy posprzątają Park Oruński

 1 dodane: 17:25, 18/03/11

tagi:czynszeGZNKBOM-4Park Oruńskidługpraca

Od dzisiaj dłużnicy lokali komunalnych mają dodatkową możliwość odpracowania swoich zaległości wobec miasta. GZNK zleca wszystkim zainteresowanym porządkowanie gdańskich zieleńców. Jako pierwszy posprzątany ma być Park Oruński.

Dłużnicy posprzątają Park Oruński
Dłużnicy posprzątają Park Oruński
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

W Gdańsku jest 25 tysięcy najemców lokali komunalnych. Jak informowała niedawno na naszym portalu, Emilia Salach-Pezowicz, p.o Kierownika Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta, ponad połowa z nich (więcej niż 13 tys.) nie płaci regularnie swojego czynszu. Łączny dług wobec miasta przekroczył już sumę 100 milionów złotych.

Mieszkańcy lokali komunalnych mają możliwość odpracowania swoich czynszowych zaległości. Mogą wykonywać drobne prace biurowe i administracyjne (kopertowanie, dostarczanie wezwań, kserowanie dokumentów), a także prace porządkowe (sprzątanie i odśnieżanie chodników).  Od stycznia tego roku dłużnicy dostają dwa razy więcej za swoją pracę. Stawka wynosi teraz 10 złotych.  Nad wszystkim czuwa Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych. Zdaniem jego przedstawicieli, „podwyżka” sprawiła, że znacznie więcej osób zainteresowało się opcją: „praca za długi”.

- Niemal codziennie korzysta z tej możliwości około 50-60 dłużników w całym Gdańsku. Pracują średnio po cztery godziny dziennie. Jak wynika ze wstępnych wyliczeń GZNK,  dłużnikom udało się już odpracować w sumie ponad 25 tys. zł zaległości czynszowych – informuje Michał Piotrowski, rzecznik Biura Prasowego w Gdańsku.

Teraz przed wszystkimi, którzy chcą spłacić swoje zadłużenie wobec miasta, pojawiła się dodatkowa opcja. W ramach porozumienia z gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni, GZNK będzie zlecać dłużnikom prace porządkowe takie jak porządkowanie zieleńców na terenie miasta.
- Jako pierwszy uporządkowany zostanie w ten sposób Park Oruński. Dlaczego zaczynamy akurat od tego zieleńca? Nie jest tajemnicą, że na Oruni mieszka stosunkowo najwięcej osób, które mają problemy ze spłatą swoich zaległości czynszowych. To właśnie na tej dzielnicy nasz program „praca za długi” cieszy się wielkim zainteresowaniem – wyjaśnia Piotrowski.

Według miejskich statystyk, w 2010 roku na Oruni na 5205 znajdujących się tu lokali komunalnych, aż ponad 2850 najemców nie płaciło regularnie swojego czynszu. Zadłużenie oruniaków oszacowano łącznie na 11 milionów złotych (bez odsetek).

Aby skorzystać z możliwości odpracowania długu wystarczy zgłosić się do swojego Biura Obsługi Mieszkańców. Na Oruni dłużnicy czynszowi z mieszkań komunalnych powinni zgłaszać się do BOM nr 4. Tam uzyskają wszystkie niezbędne informacje na temat programu "praca za długi"., a także ustalą termin, zakres i liczbę godzin swojej pracy. Adres BOM-4 to Trakt Św. Wojciecha 167B.

Można odpracowywać nie tylko własne długi, ale np. długi członków rodziny.

Galeria artykułu

Dłużnicy posprzątają Park Oruński

Dłużnicy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

Artur

89.74.254.*

16:04, 21/03/11

Żeby nie było tak jak z odsnieżaniem chodników.Jak przyjechała telewizja TVN to było dużo osób do do pracy jak tylko telewizja odjechała to i odśnieżających poszli do domu, przynajmniej tak było na Żuławskiej 1 ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.77.69.*

08:43, 20/03/11

Jakoś tego nie widze...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

84.10.101.*

14:15, 19/03/11

Fajna sprawa

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA