Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kandydat PiS na prezydenta Gdańska złożył oruniakom kilka obietnic

 1 dodane: 09:23, 17/09/18

tagi:

Budowa 600 mieszkań w ramach rządowego programu, powiększenie Parku Oruńskiego o 15 ha, dociągnięcie SKM-ki na Orunię, uporządkowanie zasobu komunalnego - to główne obietnice wyborcze, które podczas piątkowego spotkania w Hotelu Zatoka złożył kandydat PiS na urząd prezydenta Kacper Płażyński.

Kandydat PiS na prezydenta Gdańska złożył oruniakom kilka obietnic
Kandydat PiS na prezydenta Gdańska złożył
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Na sali około 20 osób i praktycznie nikogo z Oruni. Wszyscy przyszli na spotkanie z Kacprem Płażyńskim, kandydatem PiS na prezydenta Gdańska. Było to spotkanie wyborcze, ale słuchając pytań z sali można było odnieść wrażenie, że przyszli tylko i wyłącznie ludzie, którzy kandydata PiS popierają "w ciemno". Zwroty typu "przyszły panie prezydencie" padały podczas poiątkowego spotkania kilkukrotnie.

Płażyński deklaruje, że chce takie wyborcze spotkania zorganizować w każdej dzielnicy Gdańska i dla każdej części miasta chce on przygotować także i osobne programy.

Płażyński zaczął oruńskie spotkanie od krytyki miasta za sposób zarządzania mieniem komunalnym, wytykał urzędnikom m.in. brak remontów zabytkowych kamienic i długą kolejką po mieszkania miejskie. Nie był jednak w stanie powiedzieć, co np. zrobić z długiem, którzy w Gdańsku generują dłużnicy komunalni (jest on liczony w dziesiątkach milionów złotych) i skąd weźmie pieniądze na zwiększenie środków na remonty budynków.

Płażyński obiecał, że za jego rządów mienie komunalne będzie zarządzane lepiej. Zadeklarował też, że pozwoli gdańszczanom (także i mieszkańcom Oruni-Lipiec i Św. Wojciecha) wykupywać lokale komunalne, i to w miejscach, gdzie obecna władza na to nie pozwala.

Kandydat PiS chce, by na Oruni powstawały budynki w ramach rządowego programu Mieszkanie+. Na Oruni takich mieszkań miałoby powstać 600. Według polityka, nowi lokatorzy na Oruni to szansa na szybszy rozwój tej dzielnicy. Płażyński nie podał jednak ewentualnych lokalizacji dla takich inwestycji na Oruni.

Polityk zadeklarował również, że za jego kadencji wyremontowanych zostanie 800 pustostanów w Gdańsku, i że te lokale trafią do potrzebujących.

Kolejna obietnica Płażyńskiego dotyczyła terenów zielonych. - Chciałbym dwukrotnie powiększyć obszar Parku Oruńskiego, a więc rozszerzyć jego granice o 15 ha - mówił, chwaląc ostatnią modernizacją Parku Oruńskiego, choć przyznawał, że może niektóre szczegóły trzeba było zmienić (np. nie niszczyć Parku tak wielką liczbę alejek).

Płażyński chce również, by na Oruni (choć nie tylko w tej dzielnicy) było więcej patroli straży miejskiej, także i w nocy. Obiecał, że jako prezydent zmieni organizację pracy straży miejskiej.

Kandydat PiS obiecał również, że będzie miał na uwadze ważną dla oruniaków inwestycje - budowę przejazdów bezkolizyjnych. Mówił o tym, że będzie przyglądał się przetargowi na realizację tej inwestycji i że zrobi wszystko, by został on rozstrzygnięty, a budowa mogła się rozpocząć. Płażyński nie chciał obiecać, że w sytuacji, gdy do tej inwestycji nie dołoży się PKP - miasto pod jego władaniem wyłoży całą kwotę z miejskiego budżetu.

Płażyński chce też wydłużenia SKMki do Oruni. Przyznawał jednak, że są różne wizje tej inwestycji, i że szczegóły trzeba jeszcze dopracować. Ale kandydat PiS jest gorącym zwolennikiem takiego przedsięwzięcia.

Pytania od publiczności dotyczyły głównie innych dzielnic Gdańska, bo na spotkaniu oruniaków nie było za wielu. Płażyński krytykował m.in. małą liczbę remontów ulic na Oruni. Ale gdy zadaliśmy mu jedno z pytań, było widać, że Płażyński nie wie np., że w ostatnich latach wyremontowano Trakt św. Wojciecha. Na pytanie, jakie ulice Płażyński chce na Oruni remontować, kandydat PiS nie potrafił odpowiedzieć.

Artykuł powstał w ramach projektu "MojaOrunia.pl 2018 - portal oruniaków"
Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego, ze środków Miasta Gdańska

Galeria artykułu

Kandydat PiS na prezydenta Gdańska złożył oruniakom kilka obietnic

Kandydat PiS na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (10)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

37.47.210.*

22:04, 18/09/18

Nie będę cofać - informacja w dniu spotkania to jak żart. gość 94.254.133.* - najłatwiej wydawać anonimowe opinie nie znając faktów. W rządzie kleru nie ma, a przy jakim nazwisku pojawił się mój krzyżyk na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

12:19, 18/09/18

Cofam swój poprzedni komentarz. Portal poinformował o spotkaniu w dniu spotkania.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

12:14, 18/09/18

Dlaczego Portal MojaOrunia.pl nie poinformował o takim spotkaniu?? Zaspaliście??

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.254.133.*

10:22, 18/09/18

Ojej widzę że zapiekło zwolennika rządów klerykalno-oszołomskich

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.59.*

22:09, 17/09/18

Ależ 'obiektywny' tekst... aż żal czytać. Poza tym poziom j. polskiego mierny. Szkoda, że jako oruński portal społecznościowy nie napisaliście info, że takie spotkanie będzie (jak to piszecie zawsze zanim ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

87.207.132.*

18:43, 17/09/18

kiełbasa wyborcza ...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.231.*

18:27, 17/09/18

czy ktos z gosci przypomina sobie wiek Adamowicza kiedy został prezydentem?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

18:10, 17/09/18

Co się czepiliście chłopaka, nie miał instrukcji z Nowogrodzkiej to nie wiedział co powiedzieć.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.235.182.*

17:44, 17/09/18

Brak doświadczenia, myślenia. Porażka.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

185.244.96.*

16:41, 17/09/18

Obietnice chłopca, który nie ma pojęcia o czym mówi. Pis nie ma dobrego kandydata, więc wybrał synka który ma znane nazwisko (bardzo ceniłem Seniora Płażyńskiego) i nic sobą nie reprezentuje. Ja też mogę Wam ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA