Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 07/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rewolucja podwórkowa zaczęła się na Oruni. W czwartek ważna konferencja w Gdańsku

 1 dodane: 18:21, 02/10/18

tagi:

Co zrobić, by okolica pod naszymi oknami nie straszyła swym wyglądem i nie przypominała zaniedbanego wysypiska śmieci, albo rozjeżdżonego przez auta ponurego placu? Konferencja, która w Gdańsku rozpocznie się w czwartek, może przynieś tutaj kilka odpowiedzi. Co ważne, w hali AmberExpo nie zabraknie też oruńskich akcentów.

Kilka lat temu mieszkańcy Żuławskiej 5 zaczęli zmieniać wygląd swojego podwórka
Kilka lat temu mieszkańcy Żuławskiej 5 zaczęli zmieniać wygląd swojego podwórka
Fot. archiwum Tomasza Jasińskiego

Fotografia 1 z 1

Przynajmniej niektórzy oruniacy pamiętają „rewolucję podwórkową”, która kilka lat temu została zapoczątkowana na Oruni. Kilka podwórek w tej dzielnicy nabrało innego wyglądu, a zmian dokonywali też sami mieszkańcy.

Pomysłodawcy „rewolucji” przyznają, że nie wszystkie cele udało się zrealizować, ale ich zdaniem, zmiany na oruńskich podwórkach przyniosły wiele korzyści.

W kolejnych latach o „oruńskiej rewolucji podwórkowej” zaczęło też być głośno w całym Gdańsku, a nawet poza naszym miastem.

Teraz miasto organizuje konferencję „Gdańskie Rewolucje Podwórkowe”. Start już w ten czwartek, o godzinie 9:45. Miejsce: hala AmberExpo.

Jak się dowiedzieliśmy, o swoich doświadczeniach opowiedzą także i oruniacy, m.in. mieszkańcy Żuławskiej 5.

Jeżeli ktoś ma dosyć wyglądu swojego podwórka (bo walają się śmieci, bo dzieci nie mają się gdzie bawić, bo wszystko blokują auta, bo nie ma zieleni), może przyjść w czwartek do AmberExpo i posłuchać rad ludzi, którym udało się zmienić swoją przestrzeń za oknem. Oczywiście pod warunkiem, że nie będzie w pracy. Szkoda, że organizatorzy taką konferencję zorganizowali w dzień powszedni i to o takiej godzinie.

Tematy czwartkowej konferencji to m.in.: „Jak rozwiązać problem parkowania na podwórkach? Jak przeciwdziałać problemom ze śmieciami na podwórku? Jak zarządzać przestrzenią podwórka, aby pogodzić interesy dzieci i dorosłych?”.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale organizatorzy podkreślają, że trzeba się wcześniej zapisać. Formularz rejestracyjny dostępny pod linkiem: https://www.nieruchomoscigda.pl/rejestracja/wydarzenie/5-gdanskie-rewolucje-podworkowe.

Galeria artykułu

Kilka lat temu mieszkańcy Żuławskiej 5 zaczęli zmieniać wygląd swojego podwórka

Kilka lat temu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.66.7.*

20:10, 03/10/18

Kto będzie się wypowiadał?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA