Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 13/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

[AKTUALIZACJA]Wyniki wyborów do Rady Miasta. Kto zdobył mandat w "oruńskim" okręgu?

 1 dodane: 13:45, 22/10/18

tagi:

Z wciąż jeszcze niepotwierdzonych informacji wynika, że w okręgu numer 1 w Gdańsku najwięcej głosów zdobyła Koalicja Obywatelska (ponad 8 tys.), drugie było Prawo i Sprawiedliwość (ponad 7 tys.) i trzeci komitet "Wszystko dla Gdańska" (ponad 4600).

 [AKTUALIZACJA]Wyniki wyborów do Rady Miasta. Kto zdobył mandat w
[AKTUALIZACJA]Wyniki wyborów do Rady Miasta. Kto
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

W okręgu wyborczym numer 1 (jest nim w także Orunia-Św. Wojciech-Lipce, a także m.in. Nowy Port, Brzeźno i Przeróbka) do obsadzenia jest pięć mandatów radnych miasta.

Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że najwięcej głosów zdobył tutaj Cezary Śpiewak-Dowbór z Koalicji Obywatelskiej. Z danych 24 komisji obwodowych (na 29 łącznie w "jedynce") wynika, że otrzymał on nieco ponad 3800 głosów.

Na kolejnych miejscach uplasowali się: Waldemar Jaroszewicz z PiS (2420 głosów), Lech Kaźmierczyk, KO (1764 głosy), Andrzej Skiba, PiS (1536 głosów).

Można założyć, że ta czwórka polityków niemal na pewno znajdzie się w radzie miasta. Piątą radną miasta z okręgu wyborczego numer 1 będzie Beata Dunajewska (ma około 1700 głosów - ale to nie jest wynik z wszystkich komisji).

 

Na ten moment najbardziej prawdopodobna piątka wybranych radnych z okręgu wyborczego numer 1: Dwóch z Koalicji Obywatelskiej (Śpiewak-Dowbór, Kaźmierczyk), dwóch z PiS (Jaroszewicz, Skiba) i jedna osoba z WdG (Dunajewska).

 

Istnieje też możliwość, że próg wyborczy przekroczy Gdańsk Tworzą Mieszkańcy. Przy takim scenariuszu do rady miasta z "jedynki" może dostać się Łukasz Hamadyk. Mógłby zastąpić Beatę Dunajewską.

Trzeci scenariusz jest taki, że Koalicja Obywatelska uzyska tak dobry wynik w całym Gdańsku, że w "jedynce" weźmie aż trzy mandaty (i to nawet wówczas, gdy Dunajewska będzie miała lepszy wynik niż trzecia osoba na liście Koalicji Obywatelskiej), a PiS - dwa. W takiej sytuacji Dunajewska nie wchodzi do rady miasta, zastąpi ją Agnieszka Bartków (zdobyła nieco ponad 1100 głosów)

Wkrótce podamy kolejne informacje.

 

Galeria artykułu

 [AKTUALIZACJA]Wyniki wyborów do Rady Miasta. Kto zdobył mandat w "oruńskim" okręgu?

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

193.105.248.*

09:39, 23/10/18

Radi typu Jaroszewicz czy Kaźmierczyk to żenada

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.235.191.*

17:39, 22/10/18

Wybraliście tego dzbana Skibę... Współczuje tym, którzy maja tak zielono w głowie żeby głosować na kogoś takiego. Kiedyś Rudy miał zupełnie inne poglądy, lewica odpadła w całej Polsce to się rudy przeprowadził ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.255.*

17:18, 22/10/18

Dalej głosujcie na budynia. Niech zapomni o kolejnych swoich mieszkaniach, które sobie przywlaszczy. Dalej będzie dramat z komunikacją miejską i Gdańsk do reszty zaleje betonem. I znowu będziecie wyzywać że ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.175.*

16:52, 22/10/18

Halo "metoda d'hondta" na żadne 3 głosy mandaty dla platformy z nowoczesną nie ma szans.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA