Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

To oni będą reprezentować tę część Gdańska. Przedstawiamy sylwetki radnych miasta

 1 dodane: 16:03, 26/10/18

tagi:

Przedstawiamy radnych miasta, którzy w tej kadencji będą reprezentować okręg wyborczy numer 1. To właśnie w nim – obok innych dzielnic – znajduje się Orunia-Św.Wojciech-Lipce.

Dzisiaj miała miejsce ostatnia sesja RMG tej kadencji
Dzisiaj miała miejsce ostatnia sesja RMG tej kadencji
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

Jak pisaliśmy już na portalu, okręg wyborczy numer 1 reprezentowany jest tylko przez pięciu radnych.

A trzeba przyznać, że okręg jest spory. Obejmuje: Brzeźno, Nowy Port, Letnica, Przeróbka, Stogi, Krakowiec-Górki Zachodnie, Wyspa Sobieszewska, Rudniki, Olszynka, Orunia-Św. Wojciech-Lipce.

W wyborach, które odbyły się 21 października, mandaty z "jedynki" otrzymali: Cezary Śpiewak-Dowbór (KO), Lech Kaźmierczyk (KO), Waldemar Jaroszewicz (PiS), Andrzej Skiba (PiS) i Beata Dunajewska (WdG).  To oni będą nowymi radnymi miasta, którzy reprezentować będą także Orunię, Św. Wojciech i Lipce.

Cezary Śpiewak-Dowbór, Koalicja Obywatelska

Wiek: 30 lat.

Radca prawny, prowadzi własną kancelarię, ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Uzyskał stypendium Rektora Uniwersytetu Gdańskiego dla najlepszych studentów oraz aplikację radcowską prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku.

Przewodniczący koła Brzeźno-Nowy Port-Orunia-Stogi Platformy Obywatelskiej RP. W latach 2011-2018 radny dzielnicy i przewodniczący zarządu dzielnicy Brzeźno.

Kontakt: tel. 505 446 100, e-mail: cezary@dowbor.pl, www.facebook.com/SpiewakDowbor.Cezary, www.instagram.com/cezary_spiewak_dowbor

- Od początku kadencji będę zabiegał o realizację mojego programu dla okręgu nr 1. Na samym początku złożę interpelacje w każdej ze spraw poruszonych w moim programie. Od tego chcę rozpocząć kadencję - deklaruje.

Jeżeli chodzi o Orunię, Św. Wojciech, Lipce, Śpiewak-Dowbór obiecuje „zintensyfikowanie działań”, by doprowadzić do budowy bezkolizyjnych przejazdów i przejść przez tory kolejowe. Kolejny postulat dotyczy wygodniejszego wejścia na Orunię Górną. Mowa o poprawieniu komfortu przejścia pomiędzy ul. Piaskową, ul. Granitową i ul. Perłową oraz ul. Diamentową a ul. Emilii Hoene. Polityk KO wylicza też m.in. „budowę pętli autobusowej na Oruni”, dla Lipiec – odtworzenie Parku Ferberów, dla Św. Wojciecha – remont i uspokojenie ruchu na tzw. Starym Trakcie.

Lech Kaźmierczyk, Koalicja Obywatelska (był radnym miasta w zeszłej kadencji)

Wiek: 49 lat

Wykształcenie wyższe, radny miasta wybrany na czwartą kadencję. W Ratuszu pracował w komisji edukacji, komisji społecznej, komisji sportu, komisji kultury. Prowadzi pizzerie Leone. Podkreśla, że działa w Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej.

Kontakt: tel. 510 073 373

Kaźmierczyk obiecuje „walkę o przejazd bezkolizyjny na Oruni”, i basen w Brzeźnie. - Mam też kilka pomysłów w kwestiach mniejszych inwestycji. Chciałbym, aby na placach zabaw pojawiły się poidełka, które służyłyby w upały. Dobrze byłoby również – wzorem Kościerzyny – stworzyć na niektórych placach zabaw fontanny - mówi.

Waldemar Jaroszewicz, Prawo i Sprawiedliwość

Wiek: 63 lat. Urodzony w Toruniu. Członek NSZZ „Solidarność” od 1981 do 1992 roku. Aktualnie bezpartyjny, startował z list PiS.

W latach 1998-2002 radny Miasta Gdańska, wiceprzewodniczący Komisji Polityki Gospodarczej i Morskiej, członek Komisji Edukacji, członek Komisji ds. Rodziny.

Kontakt: 601 631 298, mail: jaroszewicz@vp.pl. W ciągu miesiąca chce mieć drugi telefon i drugi mail, które będą służyły tylko do kontaktach z gdańskimi wyborcami.

Jaroszewicz obiecuje lobbing za bezkolizyjnymi przejazdami na Oruni, m.in. pilnowanie negocjacji z PKP.

Andrzej Skiba, Prawo i Sprawiedliwość

Wiek: 30 lat

Wykształcenie wyższe, prawnik i politolog. Nie należy do PiS, startował z list tej partii. 10 lat temu należał przez krótki czas do Młodych Socjalistów.

Jest pracownikiem naukowym, doktorantem na Uniwersytecie Gdańskim. Od trzech lat prowadzi Instytut Debaty Publicznej, gdzie uczy młodych ludzi m.in. wystąpień publicznych.

- Najlepszym przykładem mojej dotychczasowej aktywności społecznej był sprzeciw ws. afery parkingowej w 2016 roku. Afera została potwierdzona wyrokiem NSA z maja tego roku. Krótko mówiąc, my mieliśmy rację, nie mieli jej urzędnicy. Do tej pory nikt z władz miasta nie poniósł konsekwencji - podkreśla Skiba.

Kontakt: andrzej. marcin.skiba@gmail.com

Skiba obiecuje, że na początku kadencji spotka się z przedstawicielami wszystkich rad dzielnic z okręgu wyborczego numer 1. W kadencji chce aktywnie działać na rzecz polityki komunalnej, kwestii remontów ulic i obszarze edukacji. - Wkrótce ruszy mój kolejny program edukacyjny dla gdańskich uczniów – mówi.

Beata Dunajewska, Wszystko dla Gdańska (była radną miasta w zeszłek kadencji)

Wiek: 52 lata

Wykształcenie wyższe. Radny miasta wybrany na trzecią kadencję. Przez 8 lat przewodniczyła komisji spraw społecznych i ochrony zdrowia.

Bardzo aktywna w Nowym Porcie, gdzie wspierała tamtejszy PAKT (program na rzecz aktywności tej dzielnicy). Społecznik w zakresie ochrony zwierząt.

Chwali się też inną kwestią: - Jestem współautorką pierwszej uchwały obywatelskiej – mówi.

Kontakt: beata.dunajewska@radnygdansk.pl

W tej kadencji chce m.in. dopiąć sprawę domu kultury w Nowym Porcie, dopilnować remontów chodników i ulic na Przeróbce, a takżę przypilnować budowę przejazdu bezkolizyjnego na Olszynce. W skali całego Gdańska Dunajewska mówi o programie refundacji przez miasto szczepień HPV.

Galeria artykułu

Dzisiaj miała miejsce ostatnia sesja RMG tej kadencji

Dzisiaj miała...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (12)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

213.192.92.*

12:57, 02/11/18

Lech Kazimierczyk czy Beata Dunajewska przez ostatnie lata nie byli zaangażowani w sprawy Dzielnicy. Dostali jednak szansę od Mieszkańców aby nadrobić zaległości. Pozostali Radni Miasta są nowi i trudno na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.235.183.*

13:25, 31/10/18

Lech Każmierczyk wspiera naszą placówkę tylko jako przedstawicie Rady Miasta!!!!!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.36.218.*

10:26, 31/10/18

Lechu za Budania to wszystko robi społecznie kasy nie ma bo się dzieli z proboszczem po mszy.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.74.91.*

08:39, 31/10/18

Nie ma obowiązku bycia radnym miasta by móc być filantropem... Skoro i tak nie robi nic jako radny, a wszytko prywatnie jako on, to w jego miejsce mógł być ktoś, komu w rzeczywistości zależy na rozwoju miasta, a ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.249.*

21:56, 30/10/18

Jestem wzruszony!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.254.*

21:43, 30/10/18

Lech Kazmierczyk to typ filantropa, który nie chwali się na codzień swoimi dokonaniami. Tak wiele robi dla młodzieży szkolnej, tej naprawde nielatwej. I to także z dzielnic o małej ilosci potencjalnych wyborców ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.23.249.*

21:35, 30/10/18

Czyli Lechu wspomógł Ośrodek prywatnie. Jako Radny Miasta Gdańska powinien jedynie pośredniczyć w tej kwestii, ale wiadomo, że jest leniem!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.235.183.*

20:46, 30/10/18

Jestem bardzo zaskoczona negatywnym komentarzym dotyczącym Radnego Lecha Kaźmierczyka!!! Współpracuję z Panem Lechem od 8 lat. Nigdy nie odmówił wsparcia, pomocy przy rozwiązania problemów naszego Ośrodka, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

159.205.40.*

22:25, 29/10/18

Patologia jak zawsze z Budyniem w tle. Radni miasta radni dzielnicy kilka tysięcy urzędników ustawione przetargi. Brawo

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.95.235.*

04:39, 29/10/18

SWIETNA CHARYSTYKA rADYCH Z ENCYKLOPEDII Rady miasta wziete w kilki wyrazach..nawet autor nic nie napisal o jego pracy w Radzie,porazki i sukcesy dla miasta..od tak odwalil robote z ulotek wyborczych..pewnie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.68.18.*

19:55, 26/10/18

Do tej pory żaden Radny Miasta z naszego okręgu, nie pracował na rzecz budowy bezkolizyjnych przejazdów. Gdyby nie Radni Dzielnicy (Mieszkańcy) temat ten wcale by nie ruszył. To przede wszystkim 4 lata ciężkiej ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.77.161.*

18:39, 26/10/18

Radni są obecni tylko tam, gdzie chcą bo w Letnicy ani razu ich nie było widać. Szkoda.....bo nie tylko Orunia i Nowy Port jest, ale są jeszcze inne dzielnice...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA