Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 16/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Policjantka z I Komisariatu na Oruni Górnej zasiądzie na ławie oskarżonych

 1 dodane: 08:55, 13/11/18

tagi:

Funkcjonariuszka jest podejrzana o przekazywanie nieuprawnionym do tego osobom informacji z policyjnej bazy danych. 41-letnia kobieta nie przyznaje się do winy. Grozi jej do trzech lat więzienia.

Policjantka z I Komisariatu na Oruni Górnej zasiądzie na ławie oskarżonych
Policjantka z I Komisariatu na Oruni Górnej
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Pod koniec marca 2017 roku funkcjonariuszkę z I Komisariatu na Oruni Górnej (w dzielnicy Chełm) zatrzymało Biuro Spraw Wewnętrznych Policji.

41-latka była podejrzana, że przez trzy lata przekazywała osobom do tego nieuprawnionym informacje z policyjnych baz danych. Chodziło m.in. o dane adresowe określonych osób, informacje dotyczące wdrożenia poszukiwań i prowadzonych postępowań. Zdaniem śledczych proceder miał trwać od 2014 do 2017 roku.

Kobieta nie przyznaje się do winy i odmawia składania zeznań. Sprawa jest jednak poważna, bo śledczy kierują teraz akt oskarżenia do sądu.

Prokurator zarzucił policjantce popełnienie łącznie 10 przestępstw - mowa m.in. o przekroczeniu uprawnień służbowych i przekazywanie nieuprawnionych informacji, które stanowią tajemnicę służbową.

41-latka odpowiada z wolnej stopy. Prokurator zastosował wobec niej dozór policji. Kobieta została zawieszona w czynnościach służbowych.

Artykuł powstał w ramach projektu "MojaOrunia.pl 2018 - portal oruniaków"
Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego, ze środków Miasta Gdańska

Galeria artykułu

Policjantka z I Komisariatu na Oruni Górnej zasiądzie na ławie oskarżonych

Policjantka z I...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

5.173.152.*

11:52, 13/11/18

W koncu i koleżanka gołąbka wpadła? :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA