Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na Biskupiej Górce betonowane są filary nowego wiaduktu

 1 dodane: 16:44, 20/11/18

tagi:

To jedna z największych inwestycji drogowych w tej części miasta - budowa wiaduktu na Biskupiej Górce wchodzi w kolejny etap.

Na Biskupiej Górce betonowane są filary nowego wiaduktu
Na Biskupiej Górce betonowane są filary nowego
Fot. mat DRMG

Fotografia 1 z 1

Prace rozpoczęły się kilka miesięcy, a te kosztujace ponad 140 mln przedsięwzięcie ma być gotowe w lipcu 2019 roku. Dla Biskupiej Górki i okolic oznacza prawdziwą rewolucję - pobliskie ulice, chodniki i drogi dojazdowe są rozkopane, a w rejonie obowiązują objazdy.

Co ważne, wyłania się już konkretny zarys przyszłego nowego wiaduktu na Biskupiej Górce. - Zakończono roboty polegające na betonowaniu fundamentów podpór nowego wiaduktu. Trwają prace związane z betonowaniem filarów wiaduktu - informują przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Przypomnijmy, w ramach inwestycji istniejący wiadukt zostanie rozebrany, zbudowane zostaną nowe wiadukty w ciągu ulicy Trakt Św. Wojciecha. Powstanie też nowy układ drogowy w rejonie ulic 3 Maja i Augustyńskiego. Zbudowany zostanie parking wielopoziomowy przy ul. Okopowej.

Wykonawcą jest firma Budimex. Koszt inwestycji oszacowano na 143,6 mln zł. Zdecydowana większość tej kwoty zostanie pokryta przez środki unijne.

Artykuł powstał w ramach projektu "MojaOrunia.pl 2018 - portal oruniaków"
Projekt dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego, ze środków Miasta Gdańska

Galeria artykułu

Na Biskupiej Górce betonowane są filary nowego wiaduktu

Na Biskupiej...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA