Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 24/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

8 grudnia odbędzie się jubileuszowa XX Gwiazdka na Oruni

 1 dodane: 15:11, 30/11/18

tagi:

Zgodnie z tradycją sezon świąteczny oruniaków rozpocznie kolejna już Gwiazdka na Oruni. W tym roku zabawa zostanie przeniesiona na patio Kawiarni Kuźnia. 8 grudnia (sobota) już od godziny 15.00 będzie można odwiedzić stoiska lokalnych wykonawców i działaczy, którzy rozgrzeją gorącymi napojami i tradycyjną, świąteczną zupą. W czasie jarmarku, będzie można wziąć udział w warsztatach zdobienia domowych pierniczków. Będą też inne niespodzianki.

8 grudnia odbędzie się jubileuszowa XX Gwiazdka na Oruni
8 grudnia odbędzie się jubileuszowa XX Gwiazdka na
Fot. Zbigniew Petrak

Fotografia 1 z 1

Autorem niniejszego artykułu jest Natalia Gałażyn.

W tym roku uczestnicy Gwiazdki wspólnie kolędować będą z Państwową Szkołą Muzyczną, Przedszkolem „Krasnal” i Szkołą Podstawową nr 16. Na scenie w podcieniu oruńskiej Kuźni Michał Turek ugotuje i poczęstuje szwindlem, czyli zupą rybną.

Finał tegorocznej zabawy, która rozpocznie się o godzinie 15, pozostaje tajemnicą. Ale organizatorzy zdradzili, iż o godzinie 17.00 zostanie rozświetlona choinka oraz w świątecznym nastroju wraz z Mikołajem przywita i złoży życzenia oruniakom prezydent Paweł Adamowicz.

W tym czasie plac przy ul. Gościnnej zostanie zamknięty na krótką chwilę, natomiast parking pod Kawiarnią Kuźnią, będzie wyłączony z użytku na cały czas trwania tegorocznej gwiazdki.

Organizatorem XX Gwiazdki na Oruni jest Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Orunia, Rada Dzielnicy i GAK Dworek Artusa, oraz: Świetlica pod Kasztanami CKZiU nr 2 PSM st I ZKPiG nr 5 Straż Miejska Gdańsk SP 16 GFIS Przedszkole nr 9 Przedszkole nr 11 REMED+LECTUS MOPR Gdańsk GZNK SZB BOM-4 Stacja Orunia GAK MOPR CPS 3 Świetlica GFIS Przedszkole nr 24 PORD Przedszkole nr 71 „Diamencik” Gdańska Szkoła Podstawowa Parafia Św. Jana Bosko Przedszkole Krasnal BS Sztum o/Gdańsk 11-7 Hufiec Pracy w Gdańsku ZHR Hufiec Harcerzy Fundacja Akces Towarzystwo Św. Brata Alberta SP nr 40.

Oruńska Kuźnia mieści się przy ul. Gościnnej 10.

Galeria artykułu

8 grudnia odbędzie się jubileuszowa XX Gwiazdka na Oruni

8 grudnia...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

87.207.217.*

14:19, 07/12/18

a fajerwerki będą?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

176.221.123.*

08:28, 03/12/18

BRAWO!, że tyle organizacji wspólnie organizuje tę imprezę. Ale po co w treści tekstu używa się słowa patio.Nie można po polsku?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA