Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 09/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Impreza sylwestrowa na Oruni. Miasto podaje więcej informacji

 1 dodane: 16:44, 27/12/18

tagi:

- To będzie jedna impreza sylwestrowa, ale w czterech lokalizacjach. Będą cztery sceny, cztery różne nurty muzyczne, każda scena będzie inna - gdańscy urzędnicy opowiadają o tym, co będzie działo się w mieście już za kilka dni. Jedna z odsłon zabawy będzie miała miejsce w Parku Oruńskim.

Tak rok temu w Sylwestra bawiono się na Targu Węglowym
Tak rok temu w Sylwestra bawiono się na Targu Węglowym
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

O miejskiej imprezie sylwestrowej w Gdańsku pisaliśmy już na portalu. Teraz przypominamy o tym wydarzeniu, które w tym roku będzie miało miejsce w kilku dzielnicach.

Sylwestrowa impreza zacznie się w Parku Oruńskim już po godzinie 22. Na scenie amfiteatru wystąpi zespół Czerwone Gitary. - Mieszkańcy przyzwyczaili się, że w amfiteatrze w Parku Oruńskim organizowane są wydarzenia, że coś tam się dzieje. Niech ludzie przychodzą, na poprzednich koncertach ludzi było sporo - na miejskim portalu gdansk.pl wypowiada się Paulina Chełmińska ze Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury.

To właśnie GAK jest tutaj organizatorem sylwestrowej zabawy.

W tym roku miasto zdecydowało się na więcej dzielnicowych imprez. Oprócz Oruni, sylwestrowe koncerty odbędą się także na Chełmie (w Jarze Wilanowskim zagrają Route 11 i Łąki Łan), w Brzeźnie (w okolicach molo wystąpi Dj C-Bool), w Śródmieściu na Targu Węglowym (Dj BezKsywy i Brathanki).

Na Targu Węglowym stanie telebim, na którym transmitowane będą wejścia na żywo z koncertów w pozostałych dzielnicach. W centrum Gdańska będzie można więc zobaczyć, jak w Sylwestra bawi się Orunia.

Podczas nocy sylwestrowej miasto podstawi też specjalne autobusy, które będą kursować między Chełmem, Orunią, Brzeźnem i centrum Gdańska. Będzie można więc pojawić się na więcej niż jednej imprezie.

W tym roku na miejskim Sylwestrze nie będzie pokazu fajerwerków. Jak podkreślają urzędnicy, chodzi o zdrowie zwierząt. Zamiast fajerwerków będą pokazy laserowe.

Galeria artykułu

Tak rok temu w Sylwestra bawiono się na Targu Węglowym

Tak rok temu w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA