Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Na remont tej oruńskiej ulicy mieszkańcy czekali ponad 20 lat! Będzie modernizacja Głuchej

 1 dodane: 16:55, 28/12/18

tagi:

Polne kamienie zostaną zastąpione nawierzchnią bitumiczną - urzędnicy potwierdzają, że pierwszy etap remontu ulicy Głuchej rozpocznie się już w 2019 roku. Kolejny odcinek ulicy zostanie rozkopany w 2020 roku, wówczas też wszystkie prace się zakończą. Na taką inwestycję mieszkańcy czekali ponad 20 lat.

Na remont tej oruńskiej ulicy mieszkańcy czekali ponad 20 lat! Będzie modernizacja Głuchej
Na remont tej oruńskiej ulicy mieszkańcy czekali
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Ulica Głucha liczy sobie kilkaset metrów, łączy ulice Przy Torze i Równą. Położone są tutaj domki jednorodzinne i niewielkie kamienice. Ulica prowadzi też do małego osiedla.

Okoliczni mieszkańcy od lat skarżyli się do magistratu, że nawierzchnia ulicy Głuchej wymaga remontu. - Ta ulica była i jest w tak katastrofalnym stanie, że w trosce o swoje auta niektórzy nie chcieli tutaj nawet wjeżdżać.

Mieszkańcy zderzali się z argumentem, że nie ma pieniędzy

- Wracaliśmy kiedyś z lotniska. Taksówkarz zatrzymał się kilkaset metrów przed naszym blokiem i powiedział, że on dalej nie pojedzie. Bo nie chce zniszczyć samochodu – opowiadał nam pan Wojciech, mieszkaniec Głuchej, który już od lat 90. ubiegłego wieku zabiegał o remont tej właśnie ulicy.

Na wszystkie pisma i apele mieszkańców urzędnicy pozostawali jednak głusi. Oruniacy raz po raz zderzali się z argumentem braku pieniędzy w budżecie miasta.

Jeszcze dwa lata temu ws. remontu ulicy Głuchej wypowiadali się następująco: - Głucha znajduje się na 127 pozycji w Programie Modernizacji Ulic w Gdańsku. Program liczy około 520 pozycji. Jest to lista tworzona przez służby miejskie, zhierarchizowana pod kątem najpilniejszych potrzeb modernizacyjnych – mówił nam Michał Piotrowski z gdańskiego Biura Prasowego.

Będzie remont ulicy Głuchej. Zacznie się od skrzyżowania z ulicą Równą

W sprawę mocno zaangażowali się też lokalni radni dzielnicowi. I właśnie szefowa Rady Dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce" Agnieszka Bartków przyniosła nam dobre wieści. Kilka dni temu poinformowała nas, że na spotkaniu z dyrektorem gdańskiego Wydziału Programów Rozwojowych padła obietnica, że ulica Głucha zostanie nareszcie wyremontowana.

W rozmowie z nami potwierdzają to urzędnicy. - W planach miasta jest przeprowadzenie modernizacji ul. Głuchej. Zadanie realizowane będzie w dwóch etapach - usłyszeliśmy dzisiaj od Alicji Bittner z gdańskiego Wydziału Prasowego.

Prace rozpoczną się w 2019 roku. Najpierw remontowany będzie odcinek od skrzyżowania z ulicą Równą do wjazdu na osiedle. A rok później drogowcy dokończą remont, już do ulicy Przy Torze.

Szefowa lokalnej rady dzielnicy tłumaczy, dlaczego ten remont jest tak istotny

Wykonawcą zadania będzie Gdański Zarząd Dróg i Zieleni. - Modernizacja ulicy będzie polegała na wymianie nawierzchni brukowej na nawierzchnię bitumiczną - precyzuje Bittner.

Z takiego obrotu sprawy cieszy się Bartków. - Mieszkańcy osiedla przy Głuchej, gdzie zamieszkuje około 800 mieszkańców, od wielu lat wnioskowali o remont starej ulicy. Do tego wniosku kilka lat temu przyłączyła się Rada Dzielnicy i wspólnymi działaniami udało się doprowadzić tę ważną sprawę do realizacji w nadchodzącym 2019 roku - mówi nam.

I dopowiada: - Obecnie stan techniczny tej drogi pozostawia sporo do życzenia dziury. Wystające kamienie, luźne kostki brukowe. Bardzo się cieszymy z tego remontu, tym bardziej, że to jedyna droga dojazdowa do tego osiedla, a bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas najważniejsze.

Galeria artykułu

Na remont tej oruńskiej ulicy mieszkańcy czekali ponad 20 lat! Będzie modernizacja Głuchej

Na remont tej...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

31.0.68.*

19:12, 06/01/19

Jak wygląda plac orunski przy torze Rejtana droga. Do szkoły.nr 16 o zgrozo wstyd

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.246.216.*

10:39, 02/01/19

Do 83.20.43 Wschodnia w dużo gorszym stanie niż Głucha????? Człowieku przejedź się raz ul. Głuchą i wtedy pisz komentarze.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.20.43.*

16:44, 01/01/19

Ciekawe. Myśle, że oprócz ulicy Głuchej, w dużo gorszym stanie jest ulica Wschodnia, dlaczego radni nie walczą o remont tej ulicy? Ulica Wschodnia z roku na rok staje sie coraz bardziej niebezpieczna np dla ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.53.*

08:46, 01/01/19

Na ostatnim etapie starań o modernizację ulicy Głuchej, mieszkańcy szczególnie dużo zawdzięczają konsekwencji i determinacji Przewodniczącej Rady Dzielnicy, Pani Agnieszce Bartków. Był to etap decydujący o ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.63.*

17:18, 30/12/18

Tak samo wygląda ul. Smolenska

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.56.*

19:55, 29/12/18

Dawno temu powinna być zrobiona,nie uwierzę jak nie zobaczę,ta ulica jak i wszystko co się dzieje przy blokach a w szczególnosci przy dawnym placu zabaw na Głuchej to rozpacz Mieszkam tu od 40 lat,pozdrawiam i ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

141.0.12.*

09:17, 29/12/18

Ten taksówkarz co nie chciał wjechać, nie powinien otrzymać wynagrodzenia, ponieważ nie wykonał usługi! W normalnej pracy za niewykonanie jakiejś rzeczy oprócz braku zapłaty, jest jeszcze kara finansowa. Ta ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA