Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Plan uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza. W ECS już dzisiaj można pożegnać prezydenta Gdańska

 1 dodane: 19:05, 17/01/19

tagi:

Dzisiaj w Europejskim Centrum Solidarności została wystawiona trumna z ciałem prezydenta Adamowicza. Jutro o godzinie 17 zostanie wyprowadzona do Bazyliki Mariackiej. Urzędnicy podają więcej szczegółów na temat trasy piątkowego pochodu i sobotniego pogrzebu.

 Plan uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza. W ECS już dzisiaj można pożegnać prezydenta Gdańska
Plan uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza.
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Trwają uroczystości żałobne w Gdańsku. Dzisiaj w budynku ECS wystawiono trumnę z ciałem prezydenta Adamowicza. Każdy może przyjść i pożegnać się w ten sposób z prezydentem.

Trumna została wystawiona na 24 godziny. Przed budynkiem ECS tworzą się teraz gigantyczne kolejki - około godziny 19 sznur ludzi liczył sobie kilka tysięcy osób. Patrząc na dotychczasowe tempo wpuszczania ludzi do budynku, w kolejce trzeba spędzić około 3-4 godzin. Jest jednak szansa, że w nocy kolejka się zmniejszy.

W piątek o godzinie 17 trumna zostanie wyprowadzona do Bazyliki Mariackiej. Pochód odbędzie się ulicami: Doki, Łagiewniki, obok Mniszki, Stolarska, Staromiejska, Pańska, Węglarska, Piwna. Na trasie konduktu rozbrzmiewać będą chóralnie dzwony kościoła św. Katarzyny.

- W świątyni odbędzie się msza św., a następnie, do północy także będzie możliwość pożegnania z prezydentem. W nocy zwłoki zostaną poddane kremacji - informują urzędnicy.

W sobotę już od godziny 7 rano będzie można pomodlić się w Kaplicy Królewskiej (przy Bazylice). Pogrzebowa msza św., którą poprowadzi abp. Sławoj Leszek Głódź, rozpocznie się w sobotę o godzinie 12.

- Planowane jest rozstawienie telebimów w różnych punktach Gdańska, by umożliwić jak największej liczbie odbiorców obejrzenie pogrzebowego nabożeństwa - W imieniu rodziny prosimy o nieprzynoszenie kwiatów. We wszystkich tych miejscach będą wolontariusze i puszki, w do których będzie można wrzucać pieniądze na dwa cele, szczególnie bliskie Pawłowi Adamowiczowi, na Hospicjum im. ks. Dutkiewicza oraz na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - prosiła wiceprezydent Aleksandra Dulkiewicz, która dzisiaj decyzją premiera Morawieckiego stała się komisarzem Gdańska.

Galeria artykułu

 Plan uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza. W ECS już dzisiaj można pożegnać prezydenta Gdańska

Plan...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA