Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Brakuje kandydatów do rady dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce". Jeszcze tylko dwa dni na rejestrację!

 1 dodane: 08:45, 20/02/19

tagi:

Jak podają urzędnicy, w dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce" do tej pory zarejestrowało się tylko sześciu kandydatów do rady dzielnicy. To o 10 osób za mało, by rada dzielnicy miała szansę powstać i by mogła dysponować lokalnym budżetem. Termin składania dokumentów dla wszystkich chętnych upływa 22 lutego. Jak sytuacja wygląda w innych częściach Gdańska?

Brakuje kandydatów do rady dzielnicy
Brakuje kandydatów do rady dzielnicy "Orunia-Św.
Fot. Biuro Rozwoju Gdańska

Fotografia 1 z 1

24 marca w Gdańsku odbędą się wybory do rad dzielnic. Swoich reprezentantów będą wybierać mieszkańcy 35 dzielnic. W zależności do wielkości dzielnicy, rada może liczyć sobie albo 15 członków, albo 21.

W radzie dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce" zasiada 15 osób. By wybory do oruńskiej rady dzielnicy mogły się odbyć, potrzeba minimum 16 kandydatów. Na ten moment, jak informują urzędnicy, zarejestrowało się tutaj tylko sześciu kanydatów (lista ma zostać dzisiaj aktualizowana).

Kto może kandydować?

Czas na rejestrację kandydatur upływa 22 lutego (o północy). Wciąż jest więc trochę czasu, by złożyć niezbędne dokumenty.

Jak czytamy na miejskiej stronie gdansk.pl: "Każdy, kto zdecyduje się kandydować, powinien wypełnić formularz, który stanowi oficjalne zgłoszenie kandydata na radnego. Muszą się znaleźć na nim podpisy poparcia co najmniej 30 wyborców ujętych w stałym rejestrze wyborców na terenie danej dzielnicy – a więc warto się upewnić, czy znajomi, nieznajomi i sąsiedzi z danej dzielnicy faktycznie znajdują się w takim rejestrze. Wypełnione zgłoszenie należy złożyć w Miejskiej Komisji ds. Wyborów w Jednostkach Pomocniczych (to oficjalna nazwa Rad Dzielnic) w Gdańsku".

Wszystkie informacje i niezbędne druki można otrzymać w Urzędzie Miejskiem przy ul. Nowe Ogrody 8/12, w pokojach 215 i 214, tel. (58) 323 62 95, 323 62 14 lub 323 62 94.

Kandydatem na radnego dzielnicy może być osoba pełnoletnia, która jest ujęta w stałym rejestrze wyborców na terenie danej dzielnicy.

Co z innymi dzielnicami?

Jak sytuacja z kandydatami na radnych wygląda w innych dzielnicach? Dla przykładu w dzielnicy "Orunia Górna-Gdańsk Południe" jest już 14 kandydatów (potrzeba minimum 16), na Chełmie - sześć (potrzeba minimum 22), Olszynce - 12 (potrzeba minimum 16), a na Ujeścisku-Łostowicach - 27 (potrzeba minimum 22).

Jeżeli rada dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce" nie powstanie, dzielnica straci prawo do lokalnego budżetu. W tej kadencji budżet oruńskiej rady dzielnicy może oscylować w granicach 250 tys. zł rocznie.

Galeria artykułu

Brakuje kandydatów do rady dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce". Jeszcze tylko dwa dni na rejestrację!

Brakuje...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.68.18.*

23:34, 25/02/19

Jest 24 Kandydatów. Coś zostało jednak zrobione 235* Spotkania 27 luty i 20 marzec Gościnna 14...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.95.235.*

12:47, 24/02/19

brak jakiejkolwik kampanii informacyjnej i spotkan z przyszlymi radnymi..kilka osob sa nieznane w dzielnicy..i brak edukacji spolecznej w tym celu..nic nie zostalo zrobione w tym kierunku przez kilka tygodni..

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA