Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Będą wybory do rady dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce". Startuje 24 kandydatów

 1 dodane: 18:46, 25/02/19

tagi:

24 marca w Gdańsku odbędą się wybory do rad dzielnic. Również i mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha będą mogli w ten dzień pójść do urn. Nasz portal przygotowuje gazetę, w której m.in. przedstawimy kandydatów.

Będą wybory do rady dzielnicy
Będą wybory do rady dzielnicy
Fot. gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

W wyborach do rady dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce" wystartują 24 osoby. W ostatnich tygodniach każdy z kandydatów musiał zebrać minimum 30 podpisów mieszkańców dzielnicy, a później złożyć odpowiednie dokumenty w urzędzie.

By wybory w dzielnicy mogły zostać przeprowadzone musiało zgłosić się minimum 16 osób. Warunek ten został spełniony. Ostatecznie lista kandydatów do rady dzielnicy liczy sobie 24 nazwiska.

TUTAJ znajdziesz wszystkich kandydatów do rady dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce". Najmłodszy z kandydatów ma 18 lat, najstarszy 81.

Rada dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce" liczy sobie 15 osób. Kandydatów jest 24. Oznacza to, że mieszkańcy dzielnicy będą mieli z kogo wybierać. O tym, kto dostanie się do rady dzielnicy, zdecyduje liczba zdobytych głosów.

Tu ważne przypomnienie, rada dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce" powstanie pod jednym warunkiem. W wyborach frekwencja w dzielnicy musi wynieść minimum 5 procent. Jeżeli frekwencja będzie niższa, rada dzielnicy nie powstanie, a Orunia,Lipce i Św. Wojciech stracą szansę na dodatkowe pieniądze z budżetu miasta.

Nasz portal - w porozumieniu z kandydatami - przygotowuje gazetę, którą chcemy wydać oczywiście przed wyborami do rad dzielnic. Pokażemy tam krótkie sylwetki kandydatów, ale zamieścimy też liczne artykuły na temat rady dzielnicy. Opiszemy m.in. kompetencje rady, i przypomnimy, co do tej pory w ostatnich dwóch kadencjach radnym dzielnicy udało się przeprowadzić dla Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha.

Pierwsi kandydaci już zadeklarowali, że chcą włączyć się w naszą akcję. Prosimy też innych kandydatów o kontakt z nami (konkluz@gmail.com).

Gazeta zostanie sfinansowana m.in. z pieniędzy kandydatów, ale i reklam i sponsorów. Więcej informacji podamy wkrótce.

Galeria artykułu

Będą wybory do rady dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce". Startuje 24 kandydatów

Będą wybory do...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.58.*

07:33, 26/02/19

w takich radach powinno być max. 5 miejsc

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA