Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 14/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Rozpoczął się remont kolejnego odcinka Niepołomickiej. Spore utrudnienia przez 6 tygodni

 1 dodane: 13:05, 16/03/19

tagi:

Wczoraj rozpoczął się remont ulicy Niepołomickiej, na odcinku od ulicy Przebiśniegowej do Kampinoskiej. Pasażerowie miejskiej komunikacji i kierowcy muszą przyzwyczaić się do zmian. Nowa organizacja ruchu potrwa około sześć tygodni.

Rozpoczął się remont kolejnego odcinka Niepołomickiej. Spore utrudnienia przez 6 tygodni
Rozpoczął się remont kolejnego odcinka
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O ulicy Niepołomickiej pisaliśmy już kilkukrotnie, opisując realizowane w tej okolicy inwestycje, m.in. budowę przedszkola i żłobka. Wzdłuż ulicy Niepołomickiej powstają nowe osiedla, sklepy, w rejonie pobliskiej ulicy Srebrnej wybudowano także nowy układ drogowy.

W MojejOruni pisaliśmy też o remontach odcinków ulicy Niepołomickiej - co ciekawe nie zawsze były one przeprowadzane przez miasto, niekiedy za prace odpowiadał budujący pobliskie osiedle deweloper.

Remont do lipca

Teraz drogowcy znów pojawili się na Niepołomickiej. Od wczoraj trwa remont odcinka od ulicy Przebiśniegowej do Kampinoskiej. Przez sześć najbliższych tygodni będzie tutaj obowiązywała inna organizacja ruchu.

 

- Ruch samochodowy na ul. Niepołomickiej, na odcinku Kampinoska-Przebiśniegowa będzie odbywał się tylko w jednym kierunku, w stronę ulicy Starogardzkiej. W przeciwną stronę obowiązywał będzie objazd, który wyznaczony został ul. Srebrną i Kampinoską (os. Moje Marzenie) - informują przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Remont obejmuje wymianę nawierzchni ulicy Niepołomickiej, a także remont skrzyżowania z ulicą Przebiśniegową, zagospodarowanie zieleni i remont chodnika. Prace na 250-metrowym odcinku potrwają do końca lipca 2019 roku. Koszt inwestycji to ponad 1,2 mln złotych.

Zmiany w rozkładach jazdy

Na miejskich stronach można też znaleźć informację o zmianach rozkładów jazdy wz. z inwestycją na Niepołomickiej. Zmiany obejmą linie autobusowe nr 113, 175, 213 i N13.

W komunikacie czytamy: "Linie 113 w kierunku „Gościnnej”, 213 w kierunku „Łostowic Świętokrzyskiej”, N13 w kierunku „Żabianki SKM”: Od przystanku „Liliowa” [1800] do przystanku „Niepołomicka” [1320] autobusy pojadą objazdem ulicami: … - Niepołomicką – Srebrną - Kampinoską - i dalej po stałej trasie.

Na trasie objazdu będzie obowiązywać obsługa przystanków: „Przebiśniegowa” [1323], „Srebrna” [1757], „Knyszyńska [1859], „Kampinoska” [183] oraz nowego, tymczasowego przystanku „Przebiśniegowa (n/ż)” [9322], który będzie zlokalizowany przed skrzyżowaniem z ul. Niepołomicką.

Trasy dla linii 113 w kierunku „Olimpijskiej” oraz dla linii 213 w kierunku krańca „Kowale Szkoła Metropolitalna” pozostaną bez zmian.

Linia 175 w kierunku „Siedlec”: Od przystanku „Kampinoska” [183] do przystanku „Niepołomicka” [1320] autobusy tej linii pojadą ulicami Kampinoską i Niepołomicką, następnie dalej po stałej trasie.

Na trasie objazdu będzie obowiązywać obsługa nowego, tymczasowego przystanku „Przebiśniegowa (n/ż)” [9322].

W kierunku „Maćkowy” trasa pozostanie bez zmian".

Galeria artykułu

Rozpoczął się remont kolejnego odcinka Niepołomickiej. Spore utrudnienia przez 6 tygodni

Rozpoczął się...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA