Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 15/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

13 kwietnia wielkie sprzątanie Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha. Kto się dołączy?

 1 dodane: 16:09, 05/04/19

tagi:

Jak się dowiedzieliśmy, sprzątanie odbywać się będzie w czterech miejscach, na Oruni, Lipcach i w Św. Wojciechu. Organizatorami akcji są nowowybrani radni dzielnicy, którzy już uzyskali tutaj wsparcie od miasta. Teraz proszą wszystkich mieszkańców, by 13 kwietnia (sobota) zarezerwowali sobie trochę czasu.

Tak rok temu Park Ferberów sprzątali mieszkańcy Lipiec
Tak rok temu Park Ferberów sprzątali mieszkańcy Lipiec
Fot. materiały udostępnione przez Leszka Wincełowicza

Fotografia 1 z 1

Start akcji zaplanowano na 13 kwietnia na godzinę 10. Wówczas w czterech miejscach na Oruni, Lipcach i Św. Wojciecha rozpocznie się wielkie sprzątanie. Mowa o następujących adresach: okolice Głuchej 5, rejon Przybrzeżnej 14, teren Parku Ferberów (koło stawów), a w Św. Wojciechu mostek przy wzgórzu Św. Wojciecha.

Dlaczego akurat te miejsca? - Chcieliśmy, aby sprzątanie objęło zarówno miejsca na Oruni, jak i Lipcach i w Św. Wojciechu. W przyszły roku też planujemy sprzątanie, a miejsca będą wówczas inne - odpowiada nam Agnieszka Bartków z rady dzielnicy "Orunia-Lipiec-Św.Wojciech".

Akcję organizują przedstawiciele nowej rady dzielnicy. Jak się dowiedzieliśmy, w sprzątanie mają włączyć się też niektóre jednostki miejskie, np. Gdańskie Usługi Komunalne.

Radni proszą mieszkańców dzielnicy, by i oni pomogli w sprzątaniu.

Galeria artykułu

Tak rok temu Park Ferberów sprzątali mieszkańcy Lipiec

Tak rok temu...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

94.254.225.*

22:46, 06/04/19

kohani radni z dzielnicy niech rejony komunalne zabiora sie za porzadki onidostaja za to pieniadze zima nie posypane latem nie skoszone teraz pelno smieci nikogo nie widac sprzatajacego terenykomunalne badziew ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

31.11.194.*

20:50, 05/04/19

Zawsze się pomija. Orunię pomija miasto, jako swoją część, Orunia pomija niektóre swoje części. Wszystko się zgadza :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.229.189.*

19:46, 05/04/19

A dla dlaczego pomija się Przedmieście Oruńskie

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA