Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 15/06/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Do wtorku można składać pomysły do Budżetu Obywatelskiego. Obecnie dzielnica ma 10 projektów

 1 dodane: 10:17, 15/04/19

tagi:

Do 16 kwietnia (wtorek) można składać wnioski do budżetu obywatelskiego. W tym roku mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha mogą zagłosować na projekty o łącznej wartości 450 tys. zł. Na ten moment złożono 10 projektów. Dotyczą one m.in. budowy chodników, oświetlenia, placów zabaw, czy postawienia dodatkowej stacji rowerów MEVO.

Do wtorku można składać pomysły do Budżetu Obywatelskiego. Obecnie dzielnica ma 10 projektów
Do wtorku można składać pomysły do Budżetu
Fot. BRG

Fotografia 1 z 1

O budżecie obywatelskim pisaliśmy już w kwietniu. Projekt do budżetu obywatelskiego mogą składać wszyscy mieszkańcy Gdańska, bez względu na wiek. Nie ma też obowiązku zameldowania w Gdańsku.

We wrześniu odbędzie się dwutygodniowe głosowanie. Miasto zrealizuje te projekty, które zdobędą najwięcej głosów. Jak pokazały poprzednie edycje budżetu obywatelskiego, ludzie w całym Gdańsku składają tutaj różne propozycje, m.in. dotyczące remontów ulic, budowy placów zabaw, wybiegów dla psów, a także wydarzeń kulturalnych czy sportowych.

A jakie pomysły pojawiły się w tym roku? Na miejskiej stronie widać, że na ten moment mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha złożyli 10 projektów. Wnioski muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez miasto.

Pomysły z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha

Pomysły dotyczą m.in. drobnych inwestycji i wydarzeń kulturalnych.

Jeden z projektów dotyczy budowy oświetlenia pomiędzy kładką nad Traktem św. Wojciecha a ulicą Dworcową. Wnioskodawca oszacował koszt inwestycji na 18 tys. zł.

Tańszy jest inny projekt. Mowa o budowie progu zwalniającego na ulicy Raduńskiej, między Szafirową a Parkiem Oruńskim.

Znacznie bardziej drogi (450 tys. zł) jest projekt budowy chodników i miejsc postojowych w kilku miejscach dzielnicy. Mowa o ulicy Nakielskiej (chodnik i miejsca postojowe w pobliżu SP nr 56), Głuchej-Ubocze, Żuławskiej (chodnik i miejsca postojowe koło przedszkola Krasnal).

450 tys. zł może kosztować też kolejny projekt - wymiana nawierzchni dróg w trzech miejscach dzielnicy. Chodzi m.in. o ulicę Inspektorską i Trakt Św. Wojciecha od Przedszkola nr 24 w Gdańsku Lipcach do Traktu Św.Wojciecha nr 264.

150 tys. zł - to koszt kolejnego projektu - budowy boiska piłkarskiego w rejonie ulic Równej i Przybrzeżnej. Pomysłodawca chce, by powstało ono w hołdzie do zmarłego Zbigniewa Klewiado, który był założycielem popularnej stacji Sky Orunia.

Kolejny wniosek dotyczy umiejscowienia dodatkowej stracji rowerów miejskich MEVO. Stacja miałaby zostać umieszczona przy Trakcie św. Wojciecha 73 i byłaby wyposażona w pięć rowerów.Pomysłodawca oszacował koszt projektu na 65 tys. zł.

160 tys. zł - to szacunkowy koszt innego projektu - rozbudowy pumptracku, który w ostatnich miesiącach powstał na ulicy Gościnnej (w okolicach kuźni i Gościnnej Przystani). Pomysłodawca chce rozbudować tor i doposażyć je o nowe elementy. Chce też, by miejsce to zostało oświetlone.

Następny projekt zakłada budowę placu zabaw przy przedszkolu nr 71 "Diamencik" i wyposażenie je w urządzenia sensoryczne, które oddziałują na zmysły użytkownika: dotyk, wzrosk, słuch i węch. Plac zabaw ma zostać ogrodzony, a teren ma być monitorowany. Koszt inwestycji oszacowano na 90 tys. zł.

Dwa pozostałe projekty dotyczą treningów sportowych m.in. z Nordic Walking (zajęcia mają odbywać się 2 razy w tygodniu, łącznie 60 spotkań - łączny koszt oszacowano na 10400 zł) i rodzinnej gry terenowej na orienację (koszt to 5900 zł).

Swoje projekty można zgłaszać do wtorku (16 kwietnia). By złożyć projekt do budżetu obywatelskiego, należy zarejestrować się w elektronicznym systemie naboru wniosków - szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

W tym roku mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha mogą zagłosować na projekty o łącznej wartości 450 tys. zł. Oznacza to, że jeżeli najwięcej głosów zdobędzie projekt, którego koszt oszacowano na 450 tys. zł, to będzie to jedyna zrealizowana inwestycja z budżetu obywatelskiego.

Galeria artykułu

Do wtorku można składać pomysły do Budżetu Obywatelskiego. Obecnie dzielnica ma 10 projektów

Do wtorku można...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.62.*

20:37, 21/04/19

W poprzednich projektach wypadły uchwalone wczesniej chodniki pomiedzy blokami na Żuławskiej-Przyjemnej a zamiast nich powstało coś innego bo chodniki tak potrzebne mieszkańcom były za tanie, a w tym roku nie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.245.*

08:17, 17/04/19

Kolejny budżet na kolejny rok, niech miasto najpierw skontroluje to co zrobiło w tym roku bo z artykuły na ich stronie wynika ze zrobiono aż za dużo a prawda mija sie z rzeczywistością nowa tu o placu zabaw przy ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA