Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Mieszkańcy Oruni skarżą się na zaśmiecone podwórka. Urzędnicy obiecują zmiany

 1 dodane: 16:43, 18/04/19

tagi:

Zdaniem mieszkańców, urzędnicy wciąż robią zbyt mało, by na podwórkach budynków komunalnych w Gdańsku stanęły wiaty śmietnikowe. Po naszych pytaniach miasto obiecuje zmiany w kilku oruńskich lokalizacjach.

Podmiejska 19
Podmiejska 19
Fot. pani Paulina

Fotografia 1 z 1

Takich maili dostaliśmy już kilka. Niedawno napisała do nas mieszkanka Podmiejskiej 19. Tam przed jednym z budynków komunalnych aż roi się od śmieci.

Miasto nie chciało tam postawić wiaty śmietnikowej. Są więc podrzuty odpadów, a śmieci walają się po podwórku. Podobne sytuacje zgłaszane były również przez mieszkańców m.in. Traktu św. Wojciecha 199 i Trakt św. Wojciecha 165.

Czy miasto w ogóle orientuje się w sytuacji? Po naszych pytaniach rzecznik Gdańskich Nieruchomości Aleksandra Strug mówi nam, że wszystkie wspomniane wyżej adresy "są objęte szczególną uwagą administratora".

Rzecznik przyznaje jednak, że sytuacja wymaga kompleksowej interwencji miasta. W tym przypadku oznacza to, że w tych miejscach "punkty gromadzenia odpadów wymagają zorganizowania". Projekt budowy wiat śmietnikowych ma zostać zgłoszony do Programu Zagospodarowania Podwórek Gminnych.

Co to za program? - Celem programu, realizowanego przez Gdańskie Nieruchomości jest uporządkowanie terenów przyległych do budynków gminnych (w 100 procentach należących do miasta), ze szczególnym uwzględnieniem punktów gromadzenia odpadów - odpowiada Strug.

Jest szansa, że opisane wyżej lokalizacje zostaną zakwalifikowane do programu. To będzie oznaczać, że w kolejnych miesiącach staną tutaj wiaty śmietnikowe.

Warto przypomnieć, że na Oruni nie brakuje sytuacji, gdy zagospodarowanie podwórek (w tym zakup i postawienie wiaty śmietnikowej) w swoje ręce biorą sami mieszkańcy. Na portalu pisaliśmy m.in. o wspólnocie mieszkaniowej na Żuławskiej 5, która stanowi dobry przykład, jak można zadbać o własne obejście.

Galeria artykułu

Podmiejska 19

Podmiejska 19

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.62.*

20:42, 21/04/19

W poprzednich projektach wypadły uchwalone wczesniej chodniki pomiedzy blokami na Żuławskiej-Przyjemnej a zamiast nich powstało coś innego bo chodniki tak potrzebne mieszkańcom były za tanie, a w tym roku nie ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.78.130.*

09:27, 21/04/19

Kolejne miejsce to ul.Raduńska granicząca z Turkusową wykonano chodnik i jakieś tam posadzono krzewy a wśród nich pełno śmieci się wala ,postawiono kosze na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.254.224.*

19:30, 19/04/19

Wycieczki do Indii drogie, a przecież wystarczy przejechać się na Orunię. Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.32.*

17:43, 18/04/19

Super, może będzie nareszcie porządek przy głównej ulicy wjazdowej do centrum miasta.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA