Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 15/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W Parku Oruńskim rozpoczął się kolejny etap budowy ścieżki pieszo-rowerowej

 1 dodane: 10:36, 30/04/19

tagi:

Dzięki tej inwestycji będzie łatwiej dostać się do Parku Oruńskiego od strony pętli Świętokrzyska. Budowa ścieżki potrwa do sierpnia, ale później do wykonania zostanie jeszcze kilkuset metrowy odcinek w rejonie działek. Być może uda się go zrealizować w ramach budżetu obywatelskiego.

W Parku Oruńskim rozpoczął się kolejny etap budowy ścieżki pieszo-rowerowej
W Parku Oruńskim rozpoczął się kolejny etap budowy
Fot. DRMG

Fotografia 1 z 1

Od kilku dni trwają prace w rejonie zbiornika "Augustowska" (okolice pętli tramwajowej Świętokrzyska).

Budowana jest tam ścieżka pieszo-rowerowa, która prowadzić będzie w kierunku Parku Oruńskiego. Teraz - szczególnie gdy popada - odcinek ten jest trudny do przejścia. Dzika ścieżka pełna jest błota, wertepów i kolein.

Za sprawą tej inwestycji ma się to zmienić. Ścieżka ma zostać utwardzona i dostosowana do potrzeb zarówno pieszych jak i rowerzystów. Przy nowej drodze zostaną ustawione ławki i kosze na śmieci.

Prace mają zakończyć się w sierpniu, ale najprawdodpodobniej w okolicy znów zobaczymy ekipy robotników.

Budowana właśnie ścieżka nie zepnie się z utwardzoną drogą od strony Parku Oruńskiego. Jak mówią nam urzędnicy, do pełni szczęścia zabraknie tutaj około kilkuset metrów. W rejonie tutejszych działek pozostanie więc odcinek nieutwardzonej ścieżki.

Jest jednak szansa, że i to się zmieni. Projekt budowy brakującego odcinka może zostać zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego. Jeżeli wniosek zyska odpowiednią liczbę głosów, prace będą mogły ruszyć już w przyszłym roku.

Galeria artykułu

W Parku Oruńskim rozpoczął się kolejny etap budowy ścieżki pieszo-rowerowej

W Parku...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

87.207.216.*

13:38, 01/05/19

Brawo za pisanie prawdy w tych komentarzach

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.255.*

11:42, 01/05/19

Popieram 37.47.207.*

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.207.*

18:47, 30/04/19

za pare lat nie bedzie to park tylko skwer orunski rozdeptany ,rozjezdzony przez rowery i samochody działkowców zabudowany -powstaje w otulinie 11 domów + samochody włascicieli ,koncerty ,festyny ,biegi oraz ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA