Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Niepołomicką budował już deweloper i miasto. Teraz kolejny odcinek jest już gotowy

 1 dodane: 17:07, 12/06/19

tagi:

Zakończył się remont 250-metrowego odcinka ulicy Niepołomickiej (od Przebiśniegowej do Kampinoskiej). Do pełni szczęścia przynajmniej niektórym mieszkańcom brakuje tutaj modernizacji skrzyżowania ulicy Niepołomickiej z ulicą Starogardzką.

Niepołomicką budował już deweloper i miasto. Teraz kolejny odcinek jest już gotowy
Niepołomicką budował już deweloper i miasto. Teraz
Fot. DRMG

Fotografia 1 z 1

W kilka tygodni wyremontowano tutaj nawierzchnię, chodnik i zjazdy do posesji. Poprawiono też skrzyżowanie ulicy Przebiśniegowej z Niepołomicką.

Remontowana Niepołomicka to ważna arteria południowego Gdańska - łączy ulicę Starogardzką z ulicą Świętokrzyską.

O ulicy Niepołomickiej pisaliśmy już kilkukrotnie, opisując realizowane w tej okolicy inwestycje, m.in. budowę przedszkola i żłobka. Wzdłuż ulicy Niepołomickiej powstają nowe osiedla, sklepy, w rejonie pobliskiej ulicy Srebrnej wybudowano także nowy układ drogowy.

W MojejOruni pisaliśmy też o remontach odcinków ulicy Niepołomickiej - co ciekawe nie zawsze były one przeprowadzane przez miasto, niekiedy za prace odpowiadał budujący pobliskie osiedle deweloper.

Za ostatni remont odpowiedzialne jest miasto.

Do pełni szczęścia przynajmniej niektórym mieszkańcom brakuje tutaj modernizacji skrzyżowania ulicy Niepołomickiej z ulicą Starogardzką. W ostatnich latach w okolicy wybudowano już chodniki, co znacznie poprawiło bezpieczeństwo pieszych. Ale pojawiają się głosy, że coraz bardziej ruchliwe skrzyżowanie tych dwóch ulic powinno zostać lepiej zagospodarowane, m.in. lepiej oznakowane i oświetlone.

Galeria artykułu

Niepołomicką budował już deweloper i miasto. Teraz kolejny odcinek jest już gotowy

Niepołomicką...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA