Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W szkole na Oruni nauczysz się zawodu i nie zapłacisz złotówki za czesne!

 1 dodane: 09:28, 25/06/19Artykuł sponsorowany

tagi:

Kolejny nabór otwiera Policealne Studium Farmaceutyczne w Gdańsku, które swoją siedzibę ma w szkole przy ulicy Smoleńskiej. Trwająca dwa i pół roku nauka jest bezpłatna. Absolwenci mogą pracować w aptekach w całym kraju i mają szansę na zarobki rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie.

W szkole na Oruni nauczysz się zawodu i nie zapłacisz złotówki za czesne!
W szkole na Oruni nauczysz się zawodu i nie
Fot. mat prasowe udostępnione przez Agatę Przybysz

Fotografia 1 z 1

Policealne Studium Farmaceutyczne w Gdańsku prowadzone jest przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze "Stopka", które odpowiada za podobne placówki rozsiane po całej Polsce.

To właśnie na Oruni od 2002 roku kształceni są przyszli technicy farmaceutyczni. Przez dwa i pół roku nauki uczniowie zdobywają tutaj niezbędną wiedzę, która umożliwi im pracę m.in w aptekach. Absolwenci Policealnego Studium Farmaceutycznego kończą szkołę państwowym egzaminem, później odbywają dwuletni staż w aptekach i po tym czasie mogą już bez żadnych przeszkód wykonywać swój zawód.

Wynagrodzenie w tej branży znacznie przekracza średnią krajową. Technik farmaceutyczny to zawód regulowany, czyli taki, który można wykonywać po zdobyciu niezbędnych uprawnień.

Gwarantuje je właśnie szkoła na Oruni i co ważne, od tego roku, kształcenie odbywa się tutaj bezpłatnie. To oznacza, że uczniowie w czasie 2,5 lat nauki nie będą płacić za czesne. Policealne Studium Farmaceutyczne utrzymuje się z subwencji.

Nabór do oruńskiego Policealnego Studium Farmaceutycznego właśnie się rozpoczął i potrwa do końca sierpnia (albo do wyczerpania miejsc). Na ten moment miejsc jest jeszcze 30.

Studiować tutaj można bez względu na wiek. Warunkiem koniecznym jest ukończenie szkoły średniej (nie trzeba mieć matury).

Zajęcia, które rozpoczną się we wrześniu, odbywać się będą co tydzień - w piątki (popołudnia), sobotę i niedzielę (od rana do wieczora). Pracownicy szkoły, z którymi rozmawialiśmy zachwalają profesjonalną kadrę placówki, a także bardzo dobrze wyposażone laboratoria. Technicy farmaceutyczni szkolą się bowiem zarówno na zajęciach teoretycznych jak i praktycznych.

Zapisy prowadzone są w siedzibie placówki - przy ulicy Smoleńskiej 5/7.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 58 309 05 06 i na stronie: www.szkoly.stopkapress.com.pl

Galeria artykułu

W szkole na Oruni nauczysz się zawodu i nie zapłacisz złotówki za czesne!

W szkole na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA