Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 14/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Miasto montuje kamerę na przejeździe kolejowym na Dworcowej. Skończy się łamanie przepisów przez kierowców?

 1 dodane: 14:00, 01/07/19

tagi:

O monitoring w tym miejscu już dawno zabiegali oruńscy radni dzielnicowi. Teraz miasto ogłosiło, że kamera na przejeździe Smętna/Dworcowa została już zamontowana. - Zwiększy się bezpieczeństwo zarówno dla pieszych jak i kierowców. Ważne też, że zostanie ukrócone wstrzymywanie ruchu przez ciężarówki, które jadąc na zakazie blokują Dworcową, Gościnną i Smętną - uważa szefowa Rady Dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce".

Miasto montuje kamerę na przejeździe kolejowym na Dworcowej. Skończy się łamanie przepisów przez kierowców?
Miasto montuje kamerę na przejeździe kolejowym na
Fot. Agnieszka Bartków

Fotografia 1 z 1

Od miesięcy oruńscy społecznicy zabiegali, by miasto zamontowało kamery na przejeździe kolejowym Smętna/Dworcowa, a policja karała kierowców ciężarówek, którzy łamią tutaj zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5t.

- W relacji Dworcowa-Smętna, jadące prawidłowo samochody ciężarowe uniemożliwiają z braku miejsca przejazd samochów ciężarowych łamiących zakaz z naprzeciwka. Samochody te utykają na przejeździe na dłuższą chwilę blokują przy tym inne pojazdy. Ciężarówki blokują też wyjazd z Dworcowej w Trakt, stważają wysokie ryzyko kolizji. W mojej ocenie jest to wykroczenie stworzenia zagrożenia w ruchu lądowym - mówiła nam szefowa Rady Dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce" Agnieszka Bartków.

Jak przypomina Bartków, znak 3.5t ustawiony jest na wysokości Placu Oruńskiego i jest on widoczny dla kierowców. jadących od strony ulicy Równej. Nasz rozmówczyni przypomina też, że ciężarówki nie mogą wjeżdżać od strony ulicy Gościnnej. - Widziałam sytuację, że na przejeździe mijały się ciężarówki. Jedna jechała od strony Gościnnej, druga od Równej.

Teraz miasto informuje, że kamera na przejeździe kolejowym Smętna/Dworcowa została zamontowana. - Zwiększy się bezpieczeństwo zarówno dla pieszych jak i kierowców. Ważne też, że zostanie ukrucone wstrzymywanie ruchu przez ciężarówki, które jadąc na zakakazie blokują Dworcową, Gościnną i Smętną - uważa Bartków. - Kierowcy, którzy obecnie bezkarnie łamią prawo, zaczną je respektować po kilku mandatach - dopowiada.

Galeria artykułu

Miasto montuje kamerę na przejeździe kolejowym na Dworcowej. Skończy się łamanie przepisów przez kierowców?

Miasto montuje...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

31.0.64.*

17:20, 06/07/19

Tyle hałasu o pojedyncze ciężarówki a pani radna nie widzi jak na Żuławskiej pod samym przedszkolem rodzice parkują na przejściu dla pieszych. Czekam aż ktoś rozjedzie jakiegoś brzdąca wybiegającego za ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

31.0.64.*

18:55, 05/07/19

Najbardziej potrzebne rozwiązanie kpina. Zamiast starać się o co najmniej dwa bezkolizyjne przejazdy kolejowe to montowane są kamery do pilnowania przejazdu. Brawo radni na przejściu 200 metrów dalej okradają ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

195.95.235.*

00:12, 04/07/19

ALE KTO ZAPLACI ZA KONCESJE SERVIS I OPLATE ZA MONITORING...?PKP? RADA DZIELNICY? URZAD MIASTA? A CO Z RODO MONITORINGU!!! JAKIE SANKCJE DLA TYCH CO NIEPRZESTRZEGAJA ZASAD RUCHU???

zgloś naruszenie
awatar

gosc

79.186.62.*

21:55, 01/07/19

*ukrócone

zgloś naruszenie
awatar

gosc

37.47.194.*

16:32, 01/07/19

w Bangladeszu widzialem mostek linowy dla pieszych ,może jest to też jakies rozwiazanie co?

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA