Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 10/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Jutro kierowcy pojadą już pierwszą nitką nowego wiaduktu na Biskupiej Górce.

 1 dodane: 16:57, 12/08/19

tagi:

Jak informują gdańscy urzędnicy, na odcinku Traktu św. Wojciecha zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu. Wiąże się to z budową nowego wiaduktu na Biskupiej Górce.

Jutro kierowcy pojadą już pierwszą nitką nowego wiaduktu na Biskupiej Górce.
Jutro kierowcy pojadą już pierwszą nitką nowego
Fot. Przemysław Szalecki/gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

13 sierpnia pojedziemy pierwszą nitką nowego wiaduktu Biskupia Górka - informują przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, miejskiej instytucji, która nadzoruje tę ważną inwestycję w centrum Gdańska.

Budowa wiaduktu rozpoczęła się wiosną 2018 roku. Koszt inwestycji to niemal 147 mln zł, z czego większość pieniędzy stanowią środki unijne.

 

Teraz budowa wkracza w nowy etap. 13 sierpnia (wtorek) po porannym szczycie komunikacyjnym na ul. Trakt Św. Wojciecha wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu. Po godzinie 12 ruch aut zostanie przekierowany na nową wybudowaną, wschodnią nitkę wiaduktu Biskupia Górka.

 

Na Trakcie św. Wojciecha na odcinku od stacji paliw do wysokości ul. Toruńskiej nadal obowiązywać będzie ruch o przekroju 2+1.

- Po przełożeniu ruchu na nową nitkę wiaduktu, stary obiekt zostanie rozebrany, a w jego miejscu wybudowana zostanie druga nitka wiaduktu - informują urzędnicy.

Co ważne, w nocy z 12 na 13 sierpnia (z poniedziałku na wtorek) wyłączony z ruchu kołowego zostanie most nad Kanałem Raduni w ciągu ul. Zaroślak. - Dojazd do ul. Zaroślak możliwy będzie od strony ul. Stoczniowców i Brzegi oraz od strony ul. Biskupiej i Na Stoku. Ruch pieszy i rowerowy odbywać się będzie bez zmian - podkreślają przedstawiciele DRMG.

 

Nowy wiadukt nad torami w ciągu Traktu św. Wojciecha oparty będzie na trzech stalowych dźwigarach łukowych, do których podwieszone będą dwa pomosty (osobne pod każdą z jezdni). Inwestycja obejmuje także budowę mostu nad Kanałem Raduni w ramach budowy powstaje również nowy układ drogowy obejmujący rejon od ulicy 3 Maja do ulicy Augustyńskiego. Równocześnie przy ulicy Okopowej budowany jest parking kubaturowy. Cała inwestycja zakończyć się ma w październiku 2020 roku.

 

Galeria artykułu

Jutro kierowcy pojadą już pierwszą nitką nowego wiaduktu na Biskupiej Górce.

Jutro kierowcy...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA