Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 08/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W niedzielę uroczystości 25-lecia parafii kościoła na Gościnnej. Na Oruni pojawi się abp Głódź

 1 dodane: 06:49, 24/08/19

tagi:

O "Dniu Dziękczynienia" z okazji 25 lecia istnienia parafii św. Jana Bosko w Oruni piszą na swojej stronie salezjanie. Przedstawiciele Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Orunia" informują nas, że dostali też zaproszenie na uroczystą mszę 25 sierpnia w kościele na Gościnnej. Weźmie w niej udział abp Sławoj Leszek Głódź.

Uroczystości odbędą się w kościele na Gościnnej
Uroczystości odbędą się w kościele na Gościnnej
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Na profilu facebookowym "Ministranci Orunia - Salezjanie" czytamy: "Zapraszamy na Uroczystości Jubileuszowe 25 lecia Parafii Św. Jana Bosko w Gdańsku Oruni, które odbędą się dnia 25 sierpnia o godz. 13:00. Eucharystii przewodniczyć będzie Metropolita Gdański Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź. Msza święta będzie transmitowana przez TVP POLONIA (...)".

Informację o tym, że na Orunię przyjedzie abp Głódź potwierdzają w rozmowie z nami przedstawiciele SIL "Orunia", którzy otrzymali zaproszenia na tę uroczystość.

Na stronie salezjanie-gdansk.pl czytamy ponadto: "Zbliża się Dzień Dziękczynienia za 25 lat istnienia naszej Parafii, który przeżywać będziemy 25 sierpnia".

Więceji informacji znaleźć można na stronie parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej.

Duchowni informują, że po mszy w kościele na ulicy Gościnnej "nastąpi przejście pod pomnik 17-letniej Danuty Siedzikówny „Inki”. Ma tam zostać odmówiona modlitwa w intencji Ojczyzny.

Przy okazji warto też przypomnieć o uroczystościach, które odbędą się na Oruni 28 sierpnia (środa). O godzinie 18:30 rozpocznie się msza w kościele przy ulicy Gościnnej, a po jej zakończeniu w ramach uroczystości składane będą kwiaty pod pomnikiem "Inki".

Wiąże się to z organizowanymi przez IPN obchodami 73. rocznicy śmierci Danuty "Inki" Siedzikówny i Feliksa "Zagończyka" Selmanowicza.

Galeria artykułu

Uroczystości odbędą się w kościele na Gościnnej

Uroczystości...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.218.*

20:46, 26/08/19

Mnie jest wstyd za redakcję @mojaorunia.pl,że jest tak podporządkowana poprawności politycznej,że nie przeprowadziła szerokiego wywiadu w społeczności oruńskiej o 25-leciu naszej parafii-Stoczniowiec

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.59.*

10:30, 25/08/19

Więceji informacji znaleźć można na stronie parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowej - dlaczego nie na stronie parafii salezjanów? trochę głupota szukać informacji o swojej parafii na innych stronach ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.72.114.*

13:33, 24/08/19

Jak to było? Nie oglądam byle czego.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA