Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

W Parku Oruńskim rozegra się bitwa z XVIII-wieku

 1 dodane: 12:58, 17/10/19

tagi:

W sobotę (19 października) w Parku Oruńskim odbędzie się piknik historyczny i inscenizacja, nawiązująca do bitwy z 1702 roku. Na Oruni doszło wówczas do starcia pomiędzy gdańskimi żołnierzami a oddziałem saskim.

W Parku Oruńskim rozegra się bitwa z XVIII-wieku
W Parku Oruńskim rozegra się bitwa z XVIII-wieku
Fot. fb Garnizon Gdańsk, autor - K & A Fotoart

Fotografia 1 z 1

Piknik historyczny w Parku Oruńskim organizuje rada dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce", Stowarzyszenie Gdańsk Tworzą Mieszkańcy i Stowarzyszenie Garnizon Gdańsk.

Impreza rozpocznie się w sobotę (19 października) o godzinie 12 i potrwa do godziny 16. Park opanują rekonstruktorzy historyczni.

"Zabrzmi barokowa muzyka, zaprezentuje artyleria i zetrą się w potyczce waleczne oddziały" - piszą organizatorzy, którzy przypominają, że na początku XVIII wieku na terenie Rzeczypospolitej trwała Wielka Wojna Północna.

"Obce wojska pustoszyły kraj. Gdańsk, podobnie jak inne polskie miasta, starał się bronić przed grasującymi w okolicy wojskami szwedzkimi, rosyjskimi i saskimi. W październiku 1702 roku na przedmieściu Orunia doszło do starcia pomiędzy gdańskimi żołnierzami a oddziałem saskim" - czytamy w opisie wydarzenia.

Galeria artykułu

W Parku Oruńskim rozegra się bitwa z XVIII-wieku

W Parku...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

195.95.235.*

03:44, 20/10/19

SUPER INICJATYWA I POKAZ NAWIAZUJACY DO DAT HISTORYCZNYCH I PRZYBLIZENIE FAKTOW Z ZYCIA oRUNII..

zgloś naruszenie
awatar

gosc

31.0.70.*

15:45, 19/10/19

O mój Boże takie wystrzały słyszę!!! A gdzie są te poje**by niby obrońcy piesełkuw!!!

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA