Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 06/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wyniki wyborów. Jak głosowali mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha?

 1 dodane: 17:10, 14/10/19

tagi:

Gdyby o składzie Sejmu decydowali tylko mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha, to w parlamencie zasiadałyby cztery partie, bo PSL zdobył tutaj tylko 4,43 proc głosów. W tej części Gdańska najlepsza okazała się Koalicja Obywatelska, choć w porównaniu do wyników z całego miasta, ugrupowanie Grzegorza Schetyny notuje nieco niższe poparcie, a nieco wyżej ceniony jest PiS. Niższa jest tutaj również frekwencja.

Wyniki wyborów. Jak głosowali mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha?
Wyniki wyborów. Jak głosowali mieszkańcy Oruni,
Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Fotografia 1 z 1

W wyborach do parlamentu w Polsce najwięcej głosów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość (43,59 proc.), druga była Koalicja Obywatelska (27,4 proc.), trzeci Sojusz Lewicy Demokratycznej (12,56 proc.), czwarte Polskie Stronnictwo Ludowe (8,55 proc.) i piąta Konfederacja Wolność i Niepodległość (6,81 proc.).

Taki układ oznacza, że PiS ma większość w Sejmie i może liczyć na 236 mandatów.

Tradycyjnie już na Pomorzu partia Jarosława Kaczyńskiego zanotowała dużo gorsze wyniki, ulegając znacznie ugrupowaniu Grzegorza Schetyny.

KO nieco słabsza, PiS nieco silniejszy

Szczególnie duża różnica była w Gdańsku. KO zdobyła tutaj 47,99 proc., a PiS - 26,69 proc. SLD otrzymało 14,51 proc. głosów, Konfederacja - 7,07 proc., PSL - 3,75 proc.

Wyniki na Oruni

Na Oruni, Lipcach i w Św. Wojciechu głosowano nieco inaczej. Zliczyliśmy głosy z wszystkich tutejszych komisji obwodowych i wyszło nam, że KO uzyskała 42,72 proc., PiS - 34,5 proc., SLD - 11,3 proc., Konfederacja - 6,9 proc., a PSL - 4,43 proc.

Niższa frekwencja

Na Oruni, Lipcach i Św. Wojciechu odnotowano też niższą niż w całym mieście frekwencję. W Gdańsku frekwencja wyniosła ponad 72 proc.

A z sześciu komisji obwodowych na Oruni, Lipcach i w. Św. Wojciechu najwyższa frekwencja wyniosła nieco blisko 69 proc. (dotyczyła komisji, gdzie głosowali mieszkańcy Św. Wojciecha).

Najniższą frekwencję na Oruni (nieco ponad 53 proc.) zanotowano w komisji, gdzie głosowali mieszkańcy ulic: Daleka, Dworcowa, Głucha, Gościnna, Kolonia Mysia, Kolonia Orka, Kolonia Rola, Kolonia Zaranie, Mostowa, Plac Oruński, Poleska, Przy Torze, Przybrzeżna, Wschodnia.

Galeria artykułu

Wyniki wyborów. Jak głosowali mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha?

Wyniki wyborów....

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

77.252.44.*

13:42, 16/10/19

Wybory nie ważne. Ksiądz z ambony złamał ciszę wyborczą. Ale to nieszkodzi nikomu. PiS do przodu najważniejsze że legalnie 4 lata.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.72.132.*

21:27, 14/10/19

Całe szczeście

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.72.132.*

21:26, 14/10/19

I szóstka p. Schetyny poszła w kosmos

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA