Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 07/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nietypowy mural na budynku Zrembu. "Nie daj się zaskoczyć, zrób cytologię"

 1 dodane: 14:19, 28/11/19

tagi:

Na jednej ze ścian budynku pojawił się duży mural, który w formie komiksu zachęca kobiety do bezpłatnych badań cytologicznych. Inicjatorzy akcji przekonują, że takie badanie może uratować życie.

Nietypowy mural na budynku Zrembu.
Nietypowy mural na budynku Zrembu. "Nie daj się
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Mural zdobi jedną ze ścian dawnego Zrembu. Doskonale widzą go kierowcy, którzy Traktem św. Wojciecha jadą do Gdańska. Również i piesi, którzy spacerują wzdłuż Kanału Raduni, mają okazję zobaczyć duży komiks na ścianie.

Mural to pokłosie akcji, w której kobiety są zachęcane do bezpłatnych badań cytologicznych. Finansowany z Unii Europejskiej projekt skierowany jest do mieszkanek Pomorza, w wieku od 25 do 59 lat.

Na oficjalnej stronie akcji www.cytologia-pomorze.pl czytamy m.in.: "Czy wiesz, że regularne badania cytologiczne pozwalają na wykrycie stanu przedrakowego i prawie stuprocentowe uchronienie przed rakiem szyjki macicy?".

Badanie jest bezpłatne i jak przekonują lekarze, także bezbolesne. Zapisać można się przez stronę: www.cytologia-pomorze.pl/umow-badanie/ Można też zadzwonić na infolinię: 58 727 01 30.

Galeria artykułu

Nietypowy mural na budynku Zrembu. "Nie daj się zaskoczyć, zrób cytologię"

Nietypowy mural...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

5.173.136.*

17:13, 28/11/19

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu MojaOrunia.pl

REKLAMA

REKLAMA