Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 05/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oznakuj swojego psa!

 1 dodane: 00:00, 17/07/09

tagi:

Do połowy grudnia bieżącego roku musimy oznakować swojego psa. To nie tylko obowiązek. W ten sposób sprawiamy, że nasz pies jest bezpieczniejszy

 Oznakuj swojego psa!
Oznakuj swojego psa!
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 1

- Kilka dni temu do Stacji Orunia przybiegł mały, zabłąkany piesek – opowiada Przemek Wojciechowski z Gdańskiego Archipelagu Kultury. - Sprawdziliśmy go u weterynarza – nie miał czipa. Pojechaliśmy z nim do schroniska – nie mogli go przyjąć. Musiał zostać u nas na noc. Następnego dnia rano uciekł i wpadł pod auto.

Takich przypadków zdarza się wiele. Można byłoby ich uniknąć, gdyby wszyscy właściciele psów i kotów poświęcili chwilę czasu na ich oznakowanie. Oznakowanie psa mikroczipem jest bezpłatne. Można je wykonać w jednym z kilku gabinetów weterynaryjnych w naszej okolicy (listę publikujemy poniżej). Ten rodzaj identyfikacji jest najbezpieczniejszy i najbardziej zaawansowany, przy tym pies czy kot odczuwa ją jak zwykły zastrzyk. Dzięki wszczepieniu mikroczipa do zwierzęcia zostaje przypisany numer, pod którym w bazie danych znajdują się informacje na temat właściciela i samego zwierzęcia.

- Dzięki takim działaniom zmniejsza się liczba psów w schronisku. Zagubione zwierzaki w krótkim czasie odnajdywane są przez nas w bazie – tłumaczy Anna Bortnowska-Pupp, dyrektor gdańskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Rejestracji i Identyfikacji zwierząt, które prowadzi ewidencje domowych pupili. - Wybierając się do weterynarza należy pamiętać o dowodzie osobistym. Pamiętajmy, że Uchwała Rady Miasta z 28 lutego 2008 nakazuje wszystkim właścicielom psów oznaczenie swoich pupili do 15 grudnia 2009 roku.

- Pieski, szczególnie nierasowe, przez swoich właścicieli opisywane są zawsze w podobny sposób. Po identyfikacji zyskują swoją tożsamość. Połowa psów, które trafiają do schroniska to psy właśnie bez czipa. Właściciele psów muszą zrozumieć, że warto jest szczepić, oznaczać i sterylizować zwierzaki. Mamy coraz więcej adopcji, ale, niestety, wciąż pomimo czipowania trafia do nas z roku na rok więcej psów – opisuje sytuację Katarzyna Zaleska, inspektor ds. Zwierząt w Schronisko "Promyk".

Tutaj możesz wszczepić czip swojemu zwierzakowi:

Przychodnia Weterynaryjna
ul. Krzemowa 8a
tel. (058) 322-79-28

Gabinet Weterynaryjny
ul. Łódzka 42

Przychodnia Weterynaryjna
ul. Diamentowa 15

Gabinet Weterynaryjny ANIMAR
ul. Królowej Jadwigi 137

Gabinet Weterynaryjny
ul. Trakt św. Wojciecha 229
tel. 0-601-66-77-46

Galeria artykułu

 Oznakuj swojego psa!

Oznakuj...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA