Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 27/05/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Będzie nowa kładka nad Kanałem Raduni. W tym tygodniu podpisano umowę

 1 dodane: 14:51, 25/02/20

tagi:

Z inwestycji cieszą się szczególnie mieszkańcy Lipiec, bo to za sprawą ich aktywności w ramach budżetu obywatelskiego miasto wybuduje kładkę pieszo-rowerową nad Kanałem Raduni. Powstanie w okolicy Dworu Ferberów i będzie stanowić swoiste wejście do pobliskiego parku, który również niedługo może zostać zrewitalizowany.

To właśnie w tej okolicy powstanie nowa kładka
To właśnie w tej okolicy powstanie nowa kładka
Fot. DRMG

Fotografia 1 z 1

"W ramach inwestycji powstanie żelbetowa kładka pieszo-rowerowa. Kładka zostanie połączona z istniejącymi drogami rowerowymi. Obiekt będzie miał ok. 15 metrów długości i 2,5 m szerokości. Barierki będą nawiązywały stylistyką do historii pobliskiego Dworu Ferberów" - opisują przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Przecinająca Kanał Raduni kładka powstanie na wysokości zabytkowego Dworu Ferberów na Lipcach.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. To właśnie mieszkańcy Lipiec zgłosili pomysł budowy kładki do budżetu, później zrobili na jego temat dobrą kampanię informacyjną i w rezultacie na projekt zagłosowało sporo osób. Wystarczająco dużo, by urzędnicy musieli zbudować kładkę.

Co ważne, mieszkańcy Lipiec spotykali się też z urzędnikami, by wspólnie zadecydować, jak kładka ma wyglądać. W tej sprawie odbyły się konsultacje, a negocjacje nie zawsze były łatwe.

W tym tygodniu podpisano umowę z wykonawcą. Jest nim firma Saferoad Kabex z Gdańska. Koszt budowy kładki wyniesie niecałe 179 tys. złotych. Pieniądze będą pochodzić z budżetu miasta.

Prace potrwają 5 miesięcy od daty podpisania umowy.

Kładka pieszo-rowerowa ułatwi też korzystanie z pobliskiego Parku Ferberów. Nie jest tajemnicą, że okoliczni mieszkańcy chcą jego rewitalizacji. - Nowa kładka to jeden z elementów zmian w tej okolicy. Kolejnym będą właśnie zmiany w Parku - mówi Leszek Wincełowicz, mieszkaniec Lipiec i lokalny radny dzielnicowy.

Galeria artykułu

To właśnie w tej okolicy powstanie nowa kładka

To właśnie w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (1)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

5.173.129.*

17:20, 25/02/20

Cały urok tego parku jest wlasnie taki ze pozostał nietknięty od wojny.Po rewitalizacji straci swoje walory dzikości I naturalności jakiej jest coraz mniej w okolicy a mieszkam obok od urodzenia.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA