Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 29/05/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Akcja "posiłek dla seniora". Zaangażowani są także oruniacy

 1 dodane: 12:24, 30/03/20

tagi:

- Akcja jest skierowana do mieszkańców całego Gdańska, którzy są samotni i nie ma kto im pomóc - mówi nam Jacek Hołubowski, oruński radny dzielnicowy. Konkretne wsparcie zapewniają tutaj m.in. oruńscy rolnicy. W dobie rozwijającej się pandemii pomoc uzyskują starsi gdańszczanie, w tym mieszkańcy Oruni i Lipiec.

Akcja
Akcja "posiłek dla seniora". Zaangażowani są także
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Pomysłodawcami akcji "posiłek dla seniora" są: właściciel baru "Deptak" na Żabiance pan Artur, radna dzielnicy z Żabianki Anna Wiśniewska i radny dzielnicy z Oruni Jacek Hołubowski.

Ten ostatni w wyborach z 2018 roku startował na urząd prezydenta Gdańska, reprezentując komitet "Gdańsk Tworzą Mieszkańcy".

I właśnie GTM mocno zaangażowało się teraz w pomoc seniorom. Starsze osoby są szczególnie narażone na działanie koronawirusa.

"Akcja jest skierowana do mieszkańców całego Gdańska, którzy są samotni i nie ma kto im pomóc. W związku z tym prosimy o zgłoszenia wszystkich, którzy muszą, bądź powinni nie opuszczać domu o zgłaszanie się do nas w wiadomości lub telefonicznie do Jacek Hołubowski 503 835 353" - czytamy na stronie akcji.

Pomoc uzyskali już niektórzy seniorzy z Oruni i Lipiec. Dziennie - jak mówi nam Hołubowski - w ramach akcji wydawanych jest kilkadziesiąt posiłków dla starszych mieszkańców Gdańska.

W rozmowie z portalem Hołubowski wyjaśnia, jak działa cała akcja: - Zgłoszenia zbieram osobiście. Telefonicznie lub przez fanpejdż GTM. Obiady przygotowuje Artur, właściciel baru Deptak na Żabiance. Rozwosimy my sami, a także wolontariusze, którzy się do nas zgłosili.

Rozmówca naszego portalu podkreśla, że część produktów przekazali darczyńcy. Dla przykładu warzywa oddają tutaj oruńscy rolnicy. Resztę niezbędnych rzeczy pochodzi z zapasów właściciela baru Deptak i z pieniędzy Stowarzyszenia GTM.

- Wysyłamy też pisma do lokalnych przedsiębiorców z branży spożywczej o wsparcie - podkreśla Hołubowski.

Galeria artykułu

Akcja "posiłek dla seniora". Zaangażowani są także oruniacy

Akcja...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA