Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 29/05/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Mini boisko i mała górka saneczkowa. Miasto otworzyło oferty i jest dobra wiadomość

 1 dodane: 17:37, 22/04/20

tagi:

Dziewięć ofert wpłynęło w przetargu na zagospodarowanie skwerów przy ul. Związkowej i Gościnnej. Miasto przygotowało na to zadanie blisko 2,95 mln zł. Dobra wiadomość: najtańsza oferta jest o prawie 200 tys. zł tańsza.

Mini boisko i mała górka saneczkowa. Miasto otworzyło oferty i jest dobra wiadomość
Mini boisko i mała górka saneczkowa. Miasto
Fot. mat. BRG

Fotografia 1 z 1

Chodzi o zagospodarowanie skwerów przy Związkowej i Gościnnej.

Na skwerze przy Związkowej ma powstać mini boisko do piłki nożnej i siłownia napowietrzna. "Zaplanowano montaż dwóch stołów do gier w szachy i chińczyka, ławek i stojaków rowerowych. Na terenie skweru przy ul. Związkowej przebudowana zostanie także nawierzchnia placu zabaw, pojawi się także nowa roślinność. Ponadto zaplanowano montaż oświetlenia oraz monitoringu" - czytamy w opisie projektu.

Z kolei na skwerze przy Gościnnej ma powstać deptak, miejsce do grillowania, ławki, parking dla rowerów i mini górka saneczkowa.

Do przetargu zgłosiło się 9 firm. Oferty wahały się od 2,79 mln zł (firma TRAKT) do 4,76 mln zł (SORTED).

Na przeprowadzenie inwestycji zabezpieczono w budżecie miasta blisko 2,95 mln zł. Miasto musi teraz wybrać firmę, która zrealizuje inwestycje. - Oferty są analizowane - lakonicznie komentują gdańscy urzędnicy. Można się jednak spodziewać, że wybrana zostanie tutaj oferta najtańsza.

Prace na obu skwerach mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Inwestycje odbywają się w ramach rewitalizacji Oruni.

Dziś w rozmowie z portalem MojaOrunia.pl urzędnicy zapewniali, że trwająca pandemia nie pokrzyżuje planów związanych z rewitalizacją Oruni, a niemalże wszystkie inwestycje zostaną przeprowadzone bez opóźnień. W tym roku ma ruszyć m.in. przebudowa oruńskiego Ratusza.

Wyjątkiem jest tutaj projekt zagospodarowania ulicy Gościnnej - obostrzenia wz. z koronawirusem opóźniają proces rozpoczęcia tworzenia dokumentacji projektowej zmian na Rynku Oruńskim.

 

Jak czytamy na stronie Biura Rozwoju Gdańska: "Na terenach, o których mowa, przed wojną mieścił się cmentarz ewangelicki pw. Świętego Jerzego. Nekropolię dzieliła na dwie części linia kolejowa – starsza część znajdowała się przy ul. Gościnnej, nowsza – przy ul. Związkowej. Cmentarz został zlikwidowany w 1957 r. Na fragmencie działki następnie powstała przychodnia oraz pawilony handlowe, na pozostałej zaplanowano park. Obecnie o istnieniu przedwojennej nekropolii przypomina tablica umieszczona na terenie przy ul. Gościnnej".

Galeria artykułu

Mini boisko i mała górka saneczkowa. Miasto otworzyło oferty i jest dobra wiadomość

Mini boisko i...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (2)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.64.84.*

01:35, 23/05/20

górka saneczkowa? kiedy ostatnio na Oruni mieliśmy śnieg? tak poza tym miło słyszeć o kolejnych inwestycjach

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.158.*

22:37, 23/04/20

Mini boisko? Na spotkaniu z mieszkańcami nie było go w planach...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA