Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Miejski szalet szansą dla Oruni!

 1 dodane: 19:54, 12/04/11

tagi:Dziennik BałtyckiszaletPark Schopenhauera

Dyskusja na temat rewitalizacji (a raczej jej braku) Parku Schopenhauera trwa nadal. Tym razem włączył się do niej Dziennik Bałtycki. Od dziennikarza dowiadujemy się m.in. o...mającym tu powstać miejskim szalecie. Komentatorzy wyśmiewają artykuł, inni namawiają: Oruniacy płaćcie za odnowę swego zieleńca sami!

Miejski szalet szansą dla Oruni!
Miejski szalet szansą dla Oruni!
Fot. slowo.com.pl

Fotografia 1 z 1

O planach renowacji Parku Schopenhauera pisaliśmy na łamach naszego portalu już kilkukrotnie. Na początku kwietnia przedstawiliśmy najnowsze wizualizacje i plany urzędników dla tego oruńskiego zieleńca. Choć w najbliższym czasie na rewitalizacje Parku nie ma co liczyć, koncepcja miasta i wykonawcy jest interesująca. W kwietniowym artykule szczegółowo zobrazowaliśmy wszystkie zmiany.

Wczoraj na internetowej stronie Dziennika Bałtyckiego ukazał się artykuł: „Park Schopenhauera: Są plany rewitalizacji, ale nie ma pieniędzy”. Czytelnicy mogą dowiedzieć się z tekstu, że...są plany rewitalizacji, ale nie ma pieniędzy. Jest jeszcze mowa o spotkaniach(?) w sprawie Parku Schopenhauera. I dwa zdania na temat koncepcji rewitalizacji Parku.

Bo szalet jest "nie bez znaczenia"
Nas, a także kilku czytelników portalu MojaOrunia.pl, szczególnie zaciekawił inny fragment tekstu. Okazuje się, że zrewitalizowany Park Schopenhauera będzie miał coś czego nie ma (przynajmniej w ostatnich latach) cały Gdańsk! Tym chlubnym wyróżnikiem Oruni będzie... miejski szalet. Dziennikarz poświęca mu w tekście więcej miejsca niż całej koncepcji renowacji Parku. Tuż pod akapitem o planowanych działaniach kulturalnych na terenie oruńskiego zieleńca czytamy:

„Nie bez znaczenia jest też to, że w parku ma powstać szalet miejski. - Będzie estetyczny, więc jego obecność nie popsuje wyglądu zieleńca...” – pada dodatkowe zapewnienie urzędników.

Na tym wątek „miejskiego szaletu” się nie kończy:

Orunia będzie miała swoje Łazienki?
„To ważny element, gdyż podczas budowy pomnika Świętopełka przy ul. Szerokiej i rewitalizacji pobliskiego parku jedna z ostatnich toalet publicznych zniknęła z terenu Gdańska. - Od kilku lat nie powstał w naszym mieście żaden szalet - przyznaje Michał Piotrowski z biura prasowego magistratu.”

Czy rzeczywiście dla dzielnicy „nie bez znaczenia jest też to, że w parku ma powstać szalet miejski?”
- W stolicy Łazienki Królewskie są ważnym punktem na turystycznej mapie Warszawy. Może i nasze oruńskie staną się ważnym punktem dla przyjezdnych? – nie kryje rozbawienia Mateusz Korsztun, mieszkaniec ulicy Rubinowej.

Komentujący artykuł Dziennika Bałtyckiego użytkownik ironizuje: „Jaki splendor dla Oruni!”.

Za rewitalizację płaćcie sami!
Przy okazji pojawił się tutaj jeszcze inny wątek. Kolejny komentator artykułu zgadza się na miejski szalet w Parku (i jakieś tam jeszcze zmiany), ale pod warunkiem: „(...)warto zrobić rewitalizację parku Oruńskiego (pisownia oryginalna – przyp. red.) ale tylko z podatków ludzi tam mieszkających!”.
Swoje nieprzejednane stanowisko tłumaczy: "Kradzież i zniszczenie pomnika kilka godzin po jego montażu mówi wszystko o sensie inwestowania na Oruni(...)”

Swoją drogą interesujące mogłoby być porównanie: ile do oruńskich inwestycji (w stylu miejskiego szaletu – jedyny, nowy w mieście!) dorzucają się mieszkańcy innych dzielnic Gdańska, a ile mieszkańcy Oruni płacą za pomysły urzędników w różnych częściach miasta...

Cóż to za wyjątkowa dzielnica, gdzie nawet rewitalizacja Parku biegnie przez miejski szalet (jedyny, nowy w mieście!), a pomniki niszczy się "w kilka godzin po montażu" (oruniacy mają przecież wyłączność, prawda?). 
O co w tym wszystkim chodzi? Orunia ma złych mieszkańców, złych „panujących”, czy też może złą prasę...to jest passę?

Galeria artykułu

Miejski szalet szansą dla Oruni!

Miejski szalet...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (7)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

81.95.206.*

11:34, 27/04/11

8 maja wybory do rad osiedli i dzielnic Gdańska 8 maja br. w godzinach 7.00 do 21.00 odbędą się w Gdańsku wybory do rad osiedli i dzielnic. Zarejestrowano łącznie 669 kandydatów, wybierać będziemy 435 radnych. ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

77.255.3.*

16:18, 14/04/11

PO CO NOWY ? ORUNIA MA I TO TRZY NA PERONACH PKP I W DODATKU BEZPLATNE MOZE MIASTO OGLOSI PRZETARG NA NAJM CIEKAWE ILE RADNI ZADEKRETUJA ZA METR?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.87.*

12:33, 13/04/11

a jak już będzie rada dzielnicy to się dopiero będzie działo.he he. idzie nowe.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

12:11, 13/04/11

Po co? Przecież Orunia to jeden wielki kibel

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.25.87.*

11:18, 13/04/11

a może by zbudować "lokal" typu balbina lub u olka.szalet wtedy się przyda.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.200.150.*

10:07, 13/04/11

Pomysł z szaletem nie jest zły, złe jest połączenie go z rewitalizacją parku. Jak urzędasy chcą postawić miejską toaletę na Oruni niech to zrobią z głową. W takiej inwestycji najważniejsza jest LOKALIZACJA, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

Yuka29

89.74.253.*

22:38, 12/04/11

Krew mnie zalewa, jak czytam takie rewelacje o Oruni. Sposób przedstawienia sprawy rewitalizacji, przez dziennikarza z Dz. B. pociąga za sobą komentarze o slumsach i "wygaszaniu"... Cóż to już było. Dawno. I ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA