Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 24/09/2022

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Miss mokrego podkoszulka i "pirat" z Oruni. Spotkanie wspomnieniowe o Sky Orunia

 1 dodane: 08:13, 24/05/22

tagi:

31 maja (wtorek) w Ratuszu Oruńskim odbędzie się spotkanie, na którym wspominana będzie legendarna telewizja Sky Orunia. Prowadzić je będzie Grzegorz Bryszewski, który przygotowuje książkę na temat Sky Orunia.

Miss mokrego podkoszulka i
Miss mokrego podkoszulka i "pirat" z Oruni.
Fot. fb Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku

Fotografia 1 z 1

"Czy Sky Orunia była stacją piracką, czy też po prostu prywatną/komercyjną stacją telewizyjną? Czemu wywiad z laureatką miss mokrego podkoszulka nadany w Sky Oruni w 1995 roku bije rekordy popularności na serwisie YouTube? Na jakim komputerze tworzono pierwsze reklamy telewizyjne w stacji? Co zmieniło w pracy telewizji otrzymanie przez nią koncesji w 1995 roku?" - to niektóre pytania, na które będzie można znaleźć odpowiedź podczas spotkania w oruńskim Ratuszu.

- Do udziału w spotkaniu zapraszamy zarówno osoby, które nie znają historii jednej z pierwszych polskich pirackich telewizyjnych, jak i dawnych pracowników, współpracowników czy też miłośników i widzów Sky Oruni, którzy chcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami - podkreśla Grzegorz Bryszewski, który przygotowuje książkę na temat Sky Orunia.

Jak pisaliśmy na portalu MojaOrunia, Bryszewski zdobył kulturalne stypendium miast Gdańska na napisanie książki na temat telewizji Sky Orunia. W ciągu następnych miesięcy będzie zbierał materiały do książki. Jak mówi, już przeprowadził pierwsze wywiady. - Przekonałem się, jak bardzo pochłaniający i ciekawy jest to temat. Dowiedziałem się kilku dodatkowych rzeczy. Byłem zaskoczony, ile osób pracujących w mediach, było zaangażowanych w tworzenie Sky Orunia - mówi nam Bryszewski.

Bryszewski chce napisać książkę do końca roku. Później będzie musiał znaleźć jeszcze wydawcę i finansowanie na jej wydanie. Jeżeli się uda i wszystko pójdzie zgodnie z planem, książkę o Sky Orunia będzie można kupić już w 2023 r.

Spotkanie rozpocznie się 31 maja (wtorek) o godzinie 17 w sali Oruńskiego Ratusza. Ten mieści się przy Gościnnej 1.

Bryszewski stworzył ten fanpage dedykowany powstającej książce.

Galeria artykułu

Miss mokrego podkoszulka i "pirat" z Oruni. Spotkanie wspomnieniowe o Sky Orunia

Miss mokrego...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA