Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 05/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Trudności na Świętokrzyskiej

 1 dodane: 13:31, 29/04/11

tagi:ŚwiętokrzyskautrudnieniaŁódzkaGIKskrzyżowanie

Szykują się ponad dwumiesięczne utrudnienia dla ruchu na ulicach Świętokrzyskiej i Łódzkiej. Jutro rozpoczyna się tam pierwszy etap budowy nowego skrzyżowania.

Trudności na Świętokrzyskiej
Trudności na Świętokrzyskiej
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Ponad tydzień temu pisaliśmy o innych utrudnieniach w tym rejonie. Wówczas chodziło o pieszych. I ich kłopoty z dostaniem się na pobliski przystanek. Od jutra problemy czekają także kierowców.

- W związku z kolejnym etapem prac przy budowie nowej linii tramwajowej Chełm Nowa Łódzka i ulicy Nowej Łódzkiej od jutra od godzin rannych nastąpi zmiana organizacji ruchu na fragmencie ulicy Świętokrzyskiej (w rejonie ul. Łódzkiej i budowanej Nowej łódzkiej) – informuje Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy spółki Gdańskie Inwestycje Komunalne, która z ramienia miasta nadzoruje całą inwestycję.

Ruch w obie strony poprowadzony zostanie objazdem wzdłuż istniejącej ulicy. Objazd odbywać się będzie po płytach betonowych i fragmentach nowej nawierzchni.

Jak informują przedstawiciele GIK, utrudnienia w tym rejonie potrwają do końca lipca.
W miejscu budowy powstanie nowe skrzyżowanie. Za nim „wyrośnie” pętla tramwajowa „Świętokrzyska”, a także parking na 250 aut.

Galeria artykułu

Trudności na Świętokrzyskiej

Trudności na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (5)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

83.25.228.*

19:02, 13/05/11

Ja się z tramwaju cieszę :) Wreszcie będzie można szybko wracać z miasta do domu i nie stać w korkach :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

84.38.19.*

13:20, 02/05/11

Szkoda że praca nad tą trasą nie trwaja 24h na dobę ale rozumiem że wynika to z umiejscowienia trasy- wszystko dzieje sie pod domami.Ale fakt prace posuwają sie bardzo szybko:)

zgloś naruszenie
awatar

dslodkowski

89.73.58.*

20:47, 30/04/11

Wszystko wskazuje na to, że ul. Nowa Łódzką będzie gotowa jeszcze w tym roku (raczej bez tramwaju). Węzły przesiadkowe typu park&ride to przyszłość. Taki parking przy stacji SKM w Pruszczu Gdańskim, na 100 ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

0125gd

83.25.98.*

22:27, 29/04/11

zastanawia mnie sens tego parkingu na tyle aut. Czy naprawdę ludzie będą zostawiać auta na obrzeżach miasta i telepać się tramwajami?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.77.69.*

18:30, 29/04/11

Szkoda, że nie ma optymistycznych wieści.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA