Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 25/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Do Parku Oruńskiego znów zawitają rycerze

 1 dodane: 17:42, 22/05/24

tagi:

Rok temu to był prawdziwy strzał w dziesiątkę, bo podczas inauguracyjnej imprezy w Parku Oruńskim przewinęło się około dwóch tysięcy osób. Sytuacja była wyjątkowa, bo w końcu rzadko się zdarza, by w jednym miejscu można było porozmawiać z Krzyżakiem, polskim rycerzem i katem. Teraz szykuje się powtórka z rozrywki - 1 czerwca (sobota) odbędzie się druga rekonstrukcja historyczna nawiązująca do ważnej dla Oruni rocznicy.

Do Parku Oruńskiego znów zawitają rycerze
Do Parku Oruńskiego znów zawitają rycerze
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Tak jak rok temu do Parku Oruńskiego zawitają rycerze, łucznicy, średniowieczne mieszczaństwo, zakonnicy i kuglarze. Będzie turniej rycerski, a zwycięzca otrzyma tarczę z herbem Oruni. Będzie pokaz bicia monet i prezentacja możliwości średniowiecznej artylerii.

Na imprezie pojawi się profesjonalny zespół tańca z epoki, który zamiast na scenie występować będzie w tłumie ludzi. - Chcemy, żeby każdy uczestnik naprawdę czuł, że bierze udział w wydarzeniu — mówi Jacek Hołubowski, radny dzielnicy i pomysłodawca imprezy.

W tym roku będzie ona nawiązywać do 686 rocznicy powstania osady Orunia. Wydarzenie: "Saga o Oruni. Rekonstrukcja historyczna" organizowana jest przez radę dzielnicy z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha, a także przez Gdańską Fundację Integracji Społecznej OSK Lipce.

Impreza rozpocznie się 1 czerwca (o godzinie 12). Potrwa do około godziny 17.

Galeria artykułu

Do Parku Oruńskiego znów zawitają rycerze

Do Parku...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA