Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 11/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kronika policyjna 6-25 lipca

 1 dodane: 20:11, 27/07/09

tagi:policjakronika policyjna

Prezentujemy kolejną, oruńską kronikę policyjną. Materiały przygotował funkcjonariusz I Komisariatu Policji na Oruni, asystent ds. prewencji kryminalnej nieletnich i patologii, aspirant Adam Orlikowski.

Kronika policyjna 6-25 lipca
Kronika policyjna 6-25 lipca
Fot. I KP

Fotografia 1 z 1

Kosztowni wandale  
Trzej nieletni wandale rozbili szyby wentylacyjne w Szkole Podstawowej nr 16 przy ulicy Ubocze. Straty oszacowano na 20 tys. złotych. Sprawcy, dwóch 15-latków i jeden 16-latek, zostali zatrzymani przez policję. Ich sprawą zajmie się teraz Wydział Rodzinny i ds. Nieletnich Sądu Rejonowego w Gdańsku.

Grafficiarze w Zatoce
Na Trakcie Św. Wojciecha zatrzymano na gorącym uczynku dwóch grafficiarzy. Mężczyźni „przyozdabiali” swymi rysunkami sklep sieci Zatoka. Grafficiarzy zauważyli patrolujący okolicę policjanci. 24-letni Łukasz J. oraz 26-letni Robert J. trafili na komisariat. Za niszczenie mienia grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Złodziej paliwa zatrzymany na Przemyskiej
Przecinał przewody paliwowe w samochodach i kradł w ten sposób benzynę – zatrzymany przez policję złodziej „pracował” głównie na terenie południowego Gdańska. 26-latek wpadł w ręce policji 22 lipca tuż przed 4 rano. Wcześniej, dyżurny I Komisariatu otrzymał telefoniczną informację, że przy zaparkowanych na ulicy Łódzkiej samochodach kręci się podejrzanie wyglądający mężczyzna. Anonimowy rozmówca podał stróżom prawa rysopis potencjalnego złodzieja. Na miejsce został wysłany patrol. Okazało się, że jedno z aut ma przecięte przewody paliwowe. Sprawca zdążył już jednak uciec. Funkcjonariusze rozpoczęli przeszukiwanie okolicy. Na ulicy Przemyskiej zauważyli odpowiadającego rysopisowi mężczyznę.
Legitymowanym okazał się być 28-letni Krzysztof P. Podczas rozmowy z podejrzanym, nagle, w kierunku policjantów, zaczął zbliżać się z wielką prędkością samochód marki BMW. Stróże prawa próbowali zatrzymać auto. Jego kierowca ani myślał się zatrzymywać, wdepnął na gaz i jechał dalej. Jeden z policjantów wskoczył do radiowozu i ruszył w pościg. Kierowca BMW zdążył jednak uciec. Tymczasem Krzysztofa P. przewieziono na komisariat. Tam przyznał się on do kradzieży paliwa na ulicy Łódzkiej, a także do podobnych działań w innych miejscach w Gdańsku. Jak ustalili policjanci, złodziej „wysysał” benzynę na ulicach: Więckowskiego, Na Stoku, Chałubińskiego, Grabowskiego i na osiedlu Pięciu Wzgórz.
Policjanci z komisariatu na Oruni proszą o zgłaszanie się osób, które zostały poszkodowane właśnie w taki sposób.

Galeria artykułu

Kronika policyjna 6-25 lipca

Kronika...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA