Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 13/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Automaty w naszej okolicy

 1 dodane: 19:39, 29/06/11

tagi:biletyautomatyGościnna

Dobra wiadomość dla mieszkańców Oruni i południowego Gdańska: najpóźniej do końca sierpnia uruchomione zostaną tutaj automaty biletowe. Znamy ich dokładne lokalizacje.

Automaty w naszej okolicy
Automaty w naszej okolicy
Fot. szwajcaria.net

Fotografia 1 z 1

Od jutra pasażerowie miejskiej komunikacji nie będą musieli kupować biletów już tylko w kioskach czy „u kierowcy”. Kolejną, sprawdzoną w wielu miastach Europy opcją będą automaty biletowe. W Gdańsku początkowo będzie ich działać dziesięć. W każdym z punktów będzie można nabyć bilety jednorazowe. Wystarczy trochę gotówki lub karta płatnicza.

Automaty zobaczymy m.in. w okolicy pętli tramwajowej w Oliwie, Huciska, Galerii Bałtyckiej i Targu Rakowego. Dwa tego typu urządzenia będą służyć klientom na Dworcu Głównym w Gdańsku, jedno mieszkańcom Jasienia. Kolejne „wyrośnie” na Wyspie Sobieszewskiej.

W planach są już kolejne lokalizacje.
- W kolejce czeka jeszcze około 40 automatów. Będą one montowane w lipcu i sierpniu. W tym także na Oruni i w południowej części miasta – mówi Jerzy Dobaczewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Gdańsk.

Mieszkańcy Oruni będą mogli kupić bilety w automacie przy przystanku na ulicy Gościnnej (kierunek centrum). Z kolei na południu Gdańska będą to przystanki na Platynowej, Niepołomickiej, a także na Osiedlu Świętokrzyskim.

Jak mówi Dobaczewski, miasto nie ponosi przy tej inwestycji żadnych wydatków. Automaty biletowe wespół z gdańskim ZTM uruchomiła Mennica Polska. Spółka, oprócz bicia monet emitowanych przez Narodowy Bank Polski, zajmuje się w kilku miastach kraju także automatami biletowymi.
- Nasze automaty już od kilku lat z powodzeniem pełnią swą funkcję w Warszawie, Wrocławiu i Lublinie – mówi Sebastian Borowski, wicedyrektor Mennica Polska.

Jak spółka zarabia na automatach? Miasto daje inwestorowi rabat na sprzedaż biletów. Różnica w cenie „rabatowej” i cenie, jaką zapłaci pasażer to właśnie zysk spółki.

Galeria artykułu

Automaty w naszej okolicy

Automaty w...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (6)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

Agnes

83.25.77.*

14:17, 02/07/11

Pomysł dobry ale szybko będzie zdewastowany. Przynajmniej na gościnnej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

15:43, 30/06/11

Jakie to nasze miasto nowoczesne. Szkoda tylko, że w Poznaniu i w Krakowie działa to od 5 lat, automaty są w każdym autobusie a kierowca nie zajmuje się prowadzeniem kiosku tylko jazdą.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

2.103.73.*

23:17, 29/06/11

bydło szybko rozwali. Tak jak bylo z przystankami.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.42.129.*

23:06, 29/06/11

ciekawe co na to "gapy" z parku ze Związkowej, już nie będzie jazdy na "gapę"? czy "gapy" ze Związkowej będą miały w związku z tym ulgę?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

178.42.129.*

23:03, 29/06/11

długo postoi?

zgloś naruszenie
awatar

sapphire

94.78.135.*

22:46, 29/06/11

Świetna wiadomość! Tylko... od razu przychodzi mi na myśl, że chyba w zestawie z monitoringiem w pobliżu by się przydało...

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA