Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 08/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Mieszkańcy i rada na wakacjach

 1 dodane: 13:53, 30/06/11

tagi:

Mieszkańców jak na lekarstwo, kilka zaplanowanych interwencji i ogłoszenie przerwy wakacyjnej – wczoraj w Gościnnej Przystani miała miejsce trzecia sesja Rady Osiedla „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”.

radaosiedlaorunia.pl
radaosiedlaorunia.pl
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Brało w niej udział 13-tu radnych. Omawiano najbliższe plany wybranej w maju jednostki pomocniczej.

Członkowie Komisji Gospodarki Komunalnej i Infrastruktury, która działa w radzie, mają niecałe 30 dni na zaopiniowanie czterech miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Dokumenty obejmują tereny Oruni, Św. Wojciecha i Ujeściska.

Radni mają zająć się także nielegalnym wysypiskiem śmieci na skrzyżowaniu ulic Równej i Głuchej.
Sprawa zostanie zgłoszona do straży miejskiej. Reprezentanci RO „Orunia-Św.Wojciech-Lipce” mają przypilnować, aby teren ten został jak najszybciej posprzątany.

Kolejną kwestię zgłosili mieszkańcy Oruni. Chodzi o kursujące po ulicy Żuławskiej tiry.
- Z relacji mieszkańców wynika, że mimo znaków, które nie pozwalają cięższym samochodom tutaj jeździć, tiry i tak kursują tutaj w najlepsze. W tej sprawie chcemy skontaktować się z gdańskim Zarządem Dróg i Zieleni i policją – mówi Mateusz Korsztun, zastępca przewodniczącej Zarządu RO „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”.

Następna sesja odbędzie się najprawdopodobniej po wakacjach – chyba, że zajdzie konieczność zwołania nadzwyczajnej sesji.
Na wczorajszym spotkaniu i dzień wcześniej podczas dyżuru radnych pojawiło się zaledwie kilku mieszkańców. Zgłosili problem samowoli budowlanej tuż obok ich budynku przy ulicy Gościnnej 2. Radni obiecali przyjrzeć się sprawie.

Wciąż toczą się rozmowy na temat przyszłej siedziby RO „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”. Wiele wskazuje na to, że nie będzie to budynek przy Sandomierskiej 10. Przyszłą siedzibą będzie najprawdopodobniej Gościnna Przystań przy Gościnnej 14. Ostatecznej umowy jeszcze jednak nie ma. Trwa dopełnianie wszystkich formalności.

Galeria artykułu

radaosiedlaorunia.pl

...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

0125gd

83.25.90.*

08:31, 01/07/11

wydaje mi się że TIRy, czy zestawy ciężarowe na Żuławskiej nie jeżdżą bo im sie chce, tylko dlatego że muszą. A dlaczego muszą? Ponieważ, po pierwsze, mają bazy na Żuławskiej, po drugie są odbiorcami prodkuktów ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.77.70.*

20:20, 30/06/11

napewno nie chodziło o samowolkę budowlaną tylko o właściciela budynku przy Gościnnej 2a jego zachowanie i zatruwanie dzielnicy wyziewami z komina

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.77.70.*

20:14, 30/06/11

napewno nie chodziło o samowolkę budowlaną tylko o właściciela budynku przy Gościnnej 2a jego zachowanie i zatruwanie dzielnicy wyziewami z komina

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA