Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 16/01/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Nowa Łódzka: Objazdów ciąg dalszy

 12 dodane: 16:12, 01/07/11

tagi:ŚwiętokrzyskaUjeściskotramwajobjazdyNowa Łódzka

Budowa ulicy Nowej Łódzkiej i linii tramwajowej na Ujeścisko wchodzi w kolejną fazę. Szykują się utrudnienia w ruchu w rejonie ulicy Świętokrzyskiej.

Nowa Łódzka: Objazdów ciąg dalszy
Nowa Łódzka: Objazdów ciąg dalszy
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 12

Od 2 lipca (od około godziny 6.00) na ulicy Świętokrzyskiej ruch zostanie przełożony na tymczasowa jezdnię wykonaną z płyt i częściowo nowego asfaltu. Dodatkowo końcowy odcinek ulicy „starej” Łódzkiej - wyjazd na ulicę Świętokrzyską zostanie poprowadzony w nowej lokalizacji (fragmentami po płytach, fragmentami po nowej nawierzchni). Zmiany potrwają do końca września.

W dniach 2 lipca (godz. 6.00) - 3 lipca (godz. 10.00) wyłączony z ruchu zostanie prawoskręt z Armii Krajowej w ul. Łostowicką (relacja Szadółki – Gdańsk Centrum). Objazd poprowadzony zostanie rondem zgodnie ze znakami informacyjnymi.

Powyższe dane pochodzą od przedstawicieli Gdańskich Inwestycji Komunalnych, miejskiej spółki, która nadzoruje budowę linii tramwajowej Chełm Nowa Łódzka i ulicy Nowej Łódzkiej.

Linia tramwajowa będzie miała następującą trasę: od Al. Sikorskiego, wzdłuż ulic Witosa, Nowej Łódzkiej do węzła integracyjnego za skrzyżowaniem z ul. Świętokrzyską.

W ramach tej inwestycji zostanie wykonana:
- rozbudowa pętli „Chełm”
- przebudowa ulicy Witosa na długości 0,6 km (1 jezdnia z 2 pasami ruchu i poszerzeniami przy skrzyżowaniach)
- budowa węzła integracyjnego „Nowa Łódzka” z pętlą tramwajową, drogami dojazdowymi, dojściami dla pieszych peronem autobusowo – tramwajowym w celu połączenia komunikacji autobusowej z tramwajową.

Na węźle wybudowany zostanie parking dla rowerów na ok. 250 miejsc oraz dwa parkingi dla samochodów ok. 180 miejsc. Zaprojektowano również budynek obsługi technicznej pętli budowę 7 przystanków tramwajowych wraz z wiatami.
- budowa linii dwutorowej długości ok. 2,9 km.
Łącznie zostanie wybudowane ok. 6, 7 km toru pojedynczego, 7 kompletów rozjazdów i 10 przejazdów torowo- drogowych o nawierzchni z płyt gumowych.

Według planistów, budowa linii tramwajowej Chełm Nowa Łódzka i ulicy Nowej Łódzkiej ma zakończyć się w maju 2012. Z nieoficjalnych informacji wynika, że firma MTM (wykonująca tu wszystkie prace) chce jeszcze w tym roku zakończyć większość robót. W najbardziej optymistycznej wersji, tramwaj na ulice Świętokrzyską mógłby kursować już za kilka miesięcy.
Nowa Łódzka: Objazdów ciąg dalszy

Nowa Łódzka:...

Nowa Łódzka: Objazdów ciąg dalszy

Nowa Łódzka:...

Nowa Łódzka: Objazdów ciąg dalszy

Nowa Łódzka:...

Nowa Łódzka: Objazdów ciąg dalszy

Nowa Łódzka:...

Nowa Łódzka: Objazdów ciąg dalszy

Nowa Łódzka:...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.74.253.*

19:25, 04/07/11

Wreszcie człowiek ma o czym poczytać :p

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.206.39.*

12:54, 04/07/11

Czy ktoś wie dokąd będzie kursował tramwaj zawracający na Świętokrzyskiej?

zgloś naruszenie
awatar

gosc

84.38.19.*

08:38, 04/07/11

Wyjazd z ul.Sosnkowskiego w kierunku ronda na platynowej to jakiś koszmar.Kąt prosty uniemożliwia normalny skręt-trzeba czekać aż na obu pasach będzie pusto.Dobrze że ktoś przesunął pachołki i "szlaban" że można ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

94.78.188.*

14:58, 03/07/11

Ktoś wie, czy na terenie budowanej pętli będzie jakiś ślad po lisiej fermie? Proponuję, aby miasto upamiętniło np tablicą pamiątkową, lub nawet obeliskiem swą wieloletnię bezsilność w kwestii pozbycia się tego ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA