Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 13/07/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Linia 210: Dłuższe autobusy?

 1 dodane: 20:20, 03/08/11

tagi:210Mercedesautobus

Kolejne przegubowe, 18-metrowej długości autobusy Mercedes ConectoG trafią w najbliższym czasie na gdańskie ulice. Pojawiają się głosy, że w pierwszej kolejności powinny one obsługiwać linię 210.

Linia 210: Dłuższe autobusy?
Linia 210: Dłuższe autobusy?
Fot. zkm.pl

Fotografia 1 z 1

- To jest długa trasa, „210-tką” można dojechać z Osowy aż na Orunię. Często trafia się jednak na korki i wtedy szczególnie liczy się komfort jazdy. Nikt przecież nie lubi tkwić w autobusie, który jest zatłoczony i nie ma klimatyzacji. Przegubowe „Conecto” są dobrym rozwiązaniem – przekonuje pan Daniel z ulicy Rubinowej.

Podobnych opinii znaleźć można na Oruni więcej. Pasażerowie mogli już wcześniej przetestować opisywany tu model. Mercedesy „G” (a także o 6 metrów krótsze - LF) kursują po gdańskich ulicach już od kwietnia. Z reguły autobusy zbierają wysokie noty.
- Są ciche i wygodne. Kiedy się do nich wchodzi od razu czuć, że klimatyzacja działa. Przeszkadza może nieco układ siedzeń, ale i tak jest to zdecydowanie lepsza opcja niż „kopcące” Neoplany, czy bardziej hałaśliwe Solarisy – uważa pan Daniel.

Alicja Mongird, rzecznik prasowy gdańskiego Zarządu Komunikacji Miejskiej informuje, że nowe autobusy będą obsługiwać linie w całym Gdańsku. Nie powinny omijać Oruni i południowych rubieży Gdańska.

- Łącznie z 8 nowymi przegubowcami, w gdańskiej flocie mamy już 22 takie pojazdy - 10 jednoczłonowych (tzw. krótkich – 12m) i 12 przegubowych (18m). Wszystkie autobusy są niskopodłogowe. Wyposażone są w klimatyzację i kamery monitoringu - z możliwością przetrzymywania zapisu do 10 dni i specjalną obudową wandaloodporną – mówi Mongird.

Obecnie flota autobusowa gdańskiego ZKM liczy ponad 220 pojazdów, w 100% niskopodłogowych i w 80% klimatyzowanych.

Mercedesy Conecto mają wysokość 3m i szerokość 2,5m. Pojazd krótki (LF) ma 30 miejsc siedzących i 67 stojących, przegubowy (G)  odpowiednio 43 i 102.
Nowe autobusy zostaną zaprezentowane w piątek - 5 sierpnia - o godz. 12.00 na przystanku Brama Wyżynna (kierunek Orunia, Chełm, przystanek niewykorzystywany, z zatokami autobusowymi). Dla wszystkich zainteresowanych ZKM zorganizował przejazd nowymi Mercedesami ConectoG na trasie: Brama Wyżynna, Armii Krajowej, skrzyżowanie z ul. Sikorskiego, Podwale Przedmiejskie, Brama Wyżynna.
Radni osiedla czekają na propozycje mieszkańców w sprawie poprawy rozkładów jazdy miejskich autobusów na terenie Oruni, Św. Wojciecha i Lipiec. Swoje pomysły w tej kwestii można nadsyłać na e-mail zastępcy przewodniczącego, który nadzoruje wszystkie wnioski w tej sprawie: mateusz.korsztun@wp.pl

Można też osobiście spotkać się z radnym – urzęduje on w każdy poniedziałek (godzina 17-18) w Domu Sąsiedzkim (Gościnna 14).

Galeria artykułu

Linia 210: Dłuższe autobusy?

Linia 210:...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

94.78.135.*

10:06, 03/10/11

A moim zdaniem zakup tych Mercedesów to największa porażka gdańskiego ZKM-u - brak osobnych przycisków do otwierania drzwi przez pasażera wewnątrz pojazdu, nieintuicyjne - inne niż w autobusach pozostałych marek ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.77.158.*

20:22, 05/09/11

Na 210 było by wygodne dodanie jednej brygady jeżeli wiecie co to jest. Np. teraz na 210 jest 6 brygad czyli 6 wozów dodanie jednej brygady + 7 wozów i ta 7 brygada jeździła by w godzinach od 10 do 18 taka ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.142.177.*

12:06, 04/08/11

bo kierowcy autobusów preferują grę zespołową.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

62.61.53.*

11:55, 04/08/11

Autobusy to autobusy. Szlag mnie trafia jak o każdej porze widzę jadące za sobą 2 autobusy. Wtedy wiem, że szybciej dojdę z Gościnnej do Sandomierskiej niż tutaj coś przyjedzie.

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA