Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 06/08/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Remonty i inwestycje pod znakiem zapytania

 1 dodane: 11:08, 06/08/09

tagi:budżetGdańskremontycięcia

Tydzień temu zapytaliśmy urzędników, jak oszczędności w budżecie Gdańska wpłyną na miejskie plany remontów i inwestycji na Oruni. Z uzyskanej od nich odpowiedzi wynika, że realizacja niektórych z nich może odsunąć się w czasie.

Remonty i inwestycje pod znakiem zapytania
Remonty i inwestycje pod znakiem zapytania
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

O kolejnych już cięciach w budżecie miasta zrobiło się głośno pod koniec lipca. Prezydent Paweł Adamowicz zarządził szukanie oszczędności we wszystkich wydziałach Urzędu Miasta. To finansowe odchudzanie miało przynieść kilkadziesiąt milionów złotych.
Tuż przed pojawieniem się w mediach informacji o oszczędnościach, dostaliśmy od miasta raport odnośnie do planów remontów i inwestycji na Oruni. Rozpisano w nim szczegółowo na najbliższe lata zadania, na które znalazły się środki w budżecie. Teraz najprawdopodobniej czeka go jednak poważna „nowelizacja”. Jak wpłynie to na wcześniejsze plany dotyczące Oruni?
- Na razie nie uległy one zmianie. Realizacja planów nie jest zagrożona, mogą się one jednak przesunąć w czasie. Należy pamiętać, że część zadań wnioskowanych do WPI będzie zależeć od uchwał podjętych podczas sierpniowego posiedzenia Rady Miasta Gdańska – informuje Edyta Tombarkiewicz z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Lista oruńskich remontów i modernizacji, o których już niedługo będą decydować gdańscy radni, przedstawia się następująco:
·    gruntowny remont ulicy Na Szańcach i ul. Wspólnej – naprawy doraźne w ramach bieżącego utrzymania,
·    przebudowa ulic: Raduńskiej, Piaskowej i Granitowej,
·    budowa ul. Wąwóz,
·    budowa chodników wzdłuż ulic: Stromej, Batalionów Chłopskich, Wąwóz, Po Schodkach – naprawy doraźne w ramach bieżącego utrzymania,
·    budowa chodnika pomiędzy przejściem przez tory PKP a ul. Smoleńską – naprawy doraźne w ramach bieżącego utrzymania,
·    modernizacja ulic: Żuławskiej, Smoleńskiej, Ramułta, Grabowa (po 2012),
·    rewitalizacja Kanału Raduni (po 2012).

Także zawarte we wspomnianym wyżej planie zadania, przewidziane do realizacji przez ZDiZ w latach 2009-2011, mogą ulec zmianie.

- Chcemy wywiązać się z obietnic, ale tu, oczywiście, będą decydowały środki, jakimi będziemy dysponować w następnych latach. Nie bez znaczenia jest też okres zimowy. Jeżeli aura będzie wyjątkowo niesprzyjająca, może okazać się, że sporo pieniędzy zostanie wydanych na remonty nawierzchni bitumicznych. A to może poważnie ograniczyć zaplanowane na kolejne lata remonty i modernizacje – tłumaczy Wiesław Szańca, zastępca kierownika działu Utrzymania Dróg w gdańskim ZDiZ-ie.

Lista zadań do realizacji przez ZDiZ:
·    ul. Grabowa – remont nawierzchni chodnika i jezdni (2010-2011) – naprawy doraźne w ramach bieżącego utrzymania,
·    ul. Junacka – remont nawierzchni jezdni, na odcinku od ulicy Smętnej do ul. Związkowej (2010-2011),
·    ul. Ukośna – wykonanie chodnika (2010-2011),
·    ul. Lipce – budowa chodnika (2010-2011),
·    ul. Po Schodkach – wykonanie oświetlenia ulicznego (2010).

Galeria artykułu

Remonty i inwestycje pod znakiem zapytania

Remonty i...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (3)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

14:26, 19/11/09

Myślę ,że najwyższy czas znienić prezydenta Adamowicza , bo kłamnie jak z nut. Oruni nie widać niech niszczeje,śródmieście to co innego. Na Oruni wystaczy pokazać się pod kościołem kiedy jest choinka dla dzieci ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

p.olejarczyk

 

22:13, 18/08/09

Jak zmotywować? Tylko systematycznym "wierceniem dziury w brzuchu", nie inaczej. "Wiercić" muszą wszyscy ;) dziennikarze, ale przede wszystkim sami mieszkańcy. Zapytamy przedstawicieli GZNK o rosnącą trawę na ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

11:34, 14/08/09

Nie wiecie jak można "zmotywować" Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych, by zadbała o tereny zielone na drogach znajdujących się przy terenach komunalnych? Konkretnie chodzi mi o ul. Kolonia Mysia. Rośnie tam ...wiecej

zgloś naruszenie

REKLAMA